Hlavní navigace

Faktury mimo EU

• (neregistrovaný) 90.176.42.---

11. 10. 2011 14:47

Dobrý den, prosím o radu. FO plátce DPH poskytuje službu ve 3 zemích. Nevím si rady s dokladama třeba za hotel nebo telefonní kartu. Jsou to uznatelné výdaje? Vstupují mi do DPH a na jakém řádku se mi ukážou v přiznání DPH?! Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 10. 2011 15:11

dušan (neregistrovaný) 90.182.142.---

Re: Faktury mimo EU
      Z pohledu Vašich vystavených faktur záleží jestli příjemce služby je osoba registrovaná k dani v jiném čl. státě potom je ve většině případů místo plnění služby ve státě, kde je osoba přijímající službu registrovatná a povinnost vykázat a uhradit daň se přenáší na ní (revers-charge), Vaše vystavené fa jsou potom bez DPH. Vaše nákupy zboží a služeb v zahraničí vstupují do Vašich nákladů vč. DPH zaplacené v zahraničí, ta do tuzemského přiznání DPH nijak nevstupuje ani nemůže. Pokud byste si chtěl DPH zaplacené v EU nárokovat, protom se musíte registrovat jako plátce DPH v dané zemi a fungovat jako klasický plátce daně tam. V tom případě, ale zase neplatí to co jsem psal na začátku, protože jako plátce v této zemi byste musel služby tam poskytované zatížit místní DPH a podávat daňové přiznání, ve kterém si DPH z nákupů v místě uplatníte.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).