Hlavní navigace

Proplácení dovolené

  • (neregistrovaný) 90.182.182.---

    11. 10. 2011 15:58

    Dobrý den, mohu našemu zaměstnanci, který si letos nevybere svou loňskou dovolenou tuto dovolenou proplatit? Děkuji za odpovědi

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 10. 2011 16:00

      jasná (neregistrovaný) 80.82.146.---

      Re: Proplácení dovolené
      Dovolenou lze proplatit pouze při ukončení prac. poměru.

    • 11. 10. 2011 16:13

      hana.č (neregistrovaný) 90.182.182.---

      Re: Proplácení dovolené
      Aha děkuji, myslela jsem si to, ale chtěla jsem se přesvědčit jestli neexistuje nějaká vyjímka, tak ne :-).

    • 11. 10. 2011 16:41

      div (neregistrovaný) 78.102.38.---

      Re: Proplácení dovolené
      Nějak jste ale taky pozapomněla, že dobu čerpání dovolené určuje zaměstnavatel, takže jste porušila zákoník práce, protože jste zaměstnanci neurčila , kdy má dovolenou čerpat. viz § 211 až 223 zákoníku práce, zde nahoře na liště v sekci zákony.

    • 11. 10. 2011 19:50

      atreus

      Re: Proplácení dovolené
      § 218 (4) "Neurčí-li zaměstnavatel, s výjimkou případu uvedeného v odstavci 3, zaměstnanci dovolenou podle odstavce 1 ani do 31. října příštího kalendářního roku, je dnem nástupu zaměstnance na tuto nevyčerpanou dovolenou nebo její část první následující pracovní den. Nevyčerpá-li zaměstnanec dovolenou podle věty první ani do konce příštího kalendářního roku, právo na tuto dovolenou zaniká."

      Čili dnem 1. 11. nastoupí zaměstnanec na dovolenou, ať se mu to líbí nebo ne (pokud nebude v prac. neschopnosti).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).