Hlavní navigace

Postoup. pohledávky - nikdo nepomůže?

• (neregistrovaný) 90.178.198.---

13. 10. 2011 7:53

Nevím si rady. Naše firma (A) obdržela v červenci fakturu za opravu mostu ve výši 276 780 Kč. od firmy B. Jednalo se o poj. událost, výše fa byla nadhodnocena, neboť firma neuvedla most pouze do původního stavu, ale opravila jej nad rámec požad. opravy. Selhala zde pojišťovna. Nicméně my jsme uhradili pouze 102 539,- (to co jsme dostali od pojišťovny). Zbytek majitel odmítl uhradit. Firma B postoupila pohledávku firmě C (cena pohledávky 148 200 Kč) a náš dluh činí 174.241 Kč. Konečný verdikt zní, že budeme platit firmě C. Jak tento převod u nás jako dlužníka zaúčtovat? Nebo jen uhradit fakturu (rozděleno) na splátky na jiný účet? DPH jsme si zatím nenárokovali. Bude možné jej po úhradě nárokovat? Prošla jsem diskuzi, ale všechny příklady se jednaly opačné strany - přijetí pohledávky postupníkem. Děkuji moc za odpovědi.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 10. 2011 8:02

kra (neregistrovaný) 77.48.160.---

Re: Postoup. pohledávky - nikdo nepomůže
      Já myslím, že u vás se nic nemění - můžete si na základě nějakého rozhodnutí jen přeúčtovat dluh z firmy B na C. A DPH si snad taky nárokovat. Byla pro vás provedena služba.

• 13. 10. 2011 8:12

l.i.d.k.a (neregistrovaný) 90.178.198.---

Díky moc. Taky mě to napadlo, ale zatím jsem se s tím nesetkala, tak jsem si nebyla vůbec jistá. A to přeúčtování z firmy B na firmu C asi není nutné nebo se pletu?

• 13. 10. 2011 8:21

kra (neregistrovaný) 77.48.160.---

POkud byste to zaplatili hned, tak snad by se to dalo nechat, ale pokud budete třeba v prodlení, tak je určitě lepší a správné mít v evidenci skutečného věřitele a to bude nově ta firma C.

• 13. 10. 2011 8:27

l.i.d.k.a (neregistrovaný) 90.178.198.---

Budeme to splácet ve 3 splátkách, takže přeúčtuju. Díky moc, jste zlatá. Pěkný den.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).