Hlavní navigace

Doklad o výši ročního příjmu

• (neregistrovaný) 78.157.177.---

13. 10. 2011 13:11

Zaměstnanec měl roční příjem mínus daňové bonusy cca 152 000,-Kč. V prosinci dostal od zaměstnavatele manažerské pojištění ve výši 160 000,-Kč. Manažerské nevstupuje do hrubé ani čisté mzdy, jdou z něj pouze odvody. Mám jej započítat do příjmu v žádosti o dětské přídavky ? Na kontaktním místě mi nedokázali poradit. Setkali jste se s tím někdo ?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 10. 2011 9:43

RenataH (neregistrovaný) 80.188.42.---

Re: doklad o výši ročního příjmu
      Předpokládám správně, že těch 160 tis je pojištění, které za něj zaměstnavatel zaplatil ? Pokud ano, já bych řekla, že byste je do příjmů počítat měla. Ale sama jsem se s tím nesetkala, můj názor nemusí být správný.

• 14. 10. 2011 10:47

Vy jste mi teda dala - vložit na má znavená bedra zodpovědnost za takové rozhodnutí :-)
      v té a1) je napsáno , že se zde uvádějí příjmy podle §6 odst. 1a 10 ZDP. V tomto § o pojištění není ani slovo, takže měním svůj původní názor a hlasuji pro NEPOČÍTAT.

• 14. 10. 2011 11:17

jasná (neregistrovaný) 78.157.177.---

Já jsem strašně na vážkách. Z druhé stany, do tohoto tiskopisu se přiznává vše - alimenty , příjmy z převodu nemovitostí, výhry.......Dětské přídavky by měli mít rodiny, kde jsou nižší příjmy. A on fyzicky ty peníze dostal. Tak fakt nevím. Přemýšlím i nad § 10. Každopádně děkuji, že jste si udělala čas. Asi to ještě nechám proležet v hlavě.

• 14. 10. 2011 12:28

Re: manažerské pojištění-prosím alen1
      je to trošku jinak, než jsem si myslela, zaměstnavatel je za něj nezaplatil, ale vyplatil je jemu. v podstatě jsou to takové jeho odložené prémie, které dostal za to, že u fy vydržel. když si to vysvětlím takto, tak by to do příjmů patřilo, ale když to má název pojištění, tak mi to do žádného chlívku nepasuje. Nezkusíme alen1 ?

• 15. 10. 2011 12:18

alen1 (neregistrovaný) 46.135.61.---

Re: manažerské pojištění-prosím alen1
      Na základě přečtení tohoto příspěvku opravuji svůj názor viz výše.
      Neviděla jsem souvislosti, až jsem si tzo tady přečetla. takže odpověď viz výše.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).