Hlavní navigace

DPH-nová registrace

  • (neregistrovaný) 81.200.56.---

    13. 10. 2011 21:21

    OSVČ (svářečské a obráběcí práce) se registroval jako plátce DPH k 1.8.2011. Má být faktura za práce v červenci vystavená 2.8. s DPH nebo ještě bez?
    Jak je to s nákupem materiálu (kotouče apod) v červenci. Může se z těchto daňových dokladů odečíst DPH. Já si myslím, že ne, ale nejsem si stoprocentně jistá, tak bych si to chtěla jen potvrdit.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 10. 2011 9:12

      Maxx (neregistrovaný) 89.103.68.---

      Re: DPH-nová registrace
      nárok na odpočet DPH při změně režimu - §79 zák. o DPH

      Vystavení faktury - s datem 2.8. s DPH, s datem 31.7. bez DPH.

    • 14. 10. 2011 9:15

      Tatiana (neregistrovaný) 81.200.56.---

      Re: DPH-nová registrace
      ***Děkuji. I když práce byla provedena v červenci? Směrodatné je datum vystavení faktury?

    • 14. 10. 2011 9:53

      V. (neregistrovaný) 77.240.96.---

      Re: DPH-nová registrace
      Podle mého názoru je směrodané datum zdanitelného plnění.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).