Hlavní navigace

Fotovoltaická elektrárna

  • (neregistrovaný) 88.102.186.---

    14. 10. 2011 8:30

    Dobrý den,

    jsou příjmy z fotovoltaiky, příjmy zdanitelnými?

    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 10. 2011 8:54

      V. (neregistrovaný) 77.240.96.---

      Re: Fotovoltaická elektrárna
      Ano, přijmy z provozu FVE základě licence na výrobu elektrické energie se řadí mezi příjmy, ze kterých se odvádí daň z příjmů

      Fyzické osoby: zákon o daních z příjmů § 7, odst. 1) písm. c

    • 14. 10. 2011 11:33

      zn (neregistrovaný) 88.102.186.---

      Re: Fotovoltaická elektrárna
      Děkuji V. už jsem si našla i v zákoně o dani z příjmů s komentářem a je tam uvedeno POČÍNAJE R. 2011 SE RUŠÍ OSVOBOZENÍ PŘÍJMŮ Z PROVOZU FOTOVOLTAICKÝCH ELEKTRÁREN.
      Jen ještě prosím Vás jak to bude z odpisy, pokud licence byla přidělena už v roce 2009?
      Z čeho vycházet, jak počítat?
      Děkuji

    • 14. 10. 2011 11:49

      V. (neregistrovaný) 77.240.96.---

      Re: Fotovoltaická elektrárna
      ZDP
      § 30b Odpisy hmotného majetku využívaného k výrobě elektřiny ze slunečního záření
      (1) Hmotný majetek označený ve Standardní klasifikaci produkce kódem skupiny 31.10, 31.20 nebo 32.10 využívaný k výrobě elektřiny ze zařízení pro výrobu elektřiny ze slunečního záření se odpisuje rovnoměrně bez přerušení po dobu 240 měsíců do 100 % vstupní ceny nebo zvýšené vstupní ceny.
      (2) Odpisy podle odstavce 1 se stanoví s přesností na celé měsíce; přitom poplatník má povinnost zahájit odpisování počínaje následujícím měsícem po měsíci, v němž byly splněny podmínky pro odpisování. Při zahájení nebo ukončení odpisování v průběhu zdaňovacího období lze uplatnit odpisy pouze ve výši připadající na toto zdaňovací období. Odpisy se zaokrouhlují na celé koruny nahoru.
      (3) Technické zhodnocení hmotného majetku odpisovaného podle odstavce 1 zvyšuje jeho vstupní cenu. Poplatník pokračuje v odpisování hmotného majetku ze zvýšené vstupní ceny snížené o již uplatněné odpisy od měsíce následujícího po měsíci, v němž bylo technické zhodnocení ukončeno, a to rovnoměrně bez přerušení po zbývající dobu odpisování stanovenou v odstavci 1, nejméně však po dobu 120 měsíců.

    • 14. 10. 2011 11:55

      zn (neregistrovaný) 88.102.186.---

      Re: Fotovoltaická elektrárna
      Díky a z jaké vstupní ceny se bude vycházet, z té co byla vypočítána v tom roce 2009?

    • 14. 10. 2011 12:15

      V. (neregistrovaný) 77.240.96.---

      Re: Fotovoltaická elektrárna
      >>>>>Dobrý den,
      >>>>>
      >>>>>jsou příjmy z fotovoltaiky, příjmy zdanitelnými?
      >>>>>
      >>>>>Děkuji
      >>>>
      >>>>Ano, přijmy z provozu FVE základě licence na výrobu
      >>>>elektrické energie se řadí mezi příjmy, ze kterých se
      >>>>odvádí daň z příjmů
      >>>>
      >>>>Fyzické osoby: zákon o daních z příjmů § 7, odst. 1)
      >>>>písm. c
      >>>Děkuji V. už jsem si našla i v zákoně o dani z příjmů
      >>>s komentářem a je tam uvedeno POČÍNAJE R. 2011 SE
      >>>RUŠÍ
      >>>OSVOBOZENÍ PŘÍJMŮ Z PROVOZU FOTOVOLTAICKÝCH
      >>>ELEKTRÁREN.
      >>>Jen ještě prosím Vás jak to bude z odpisy, pokud
      >>>licence byla přidělena už v roce 2009?
      >>>Z čeho vycházet, jak počítat?
      >>>Děkuji
      >>
      >>ZDP
      >>§ 30b Odpisy hmotného majetku využívaného k výrobě
      >>elektřiny ze slunečního záření

      >Díky a z jaké vstupní ceny se bude vycházet, z té co
      >byla vypočítána v tom roce 2009?

      Co se týká účetnictví, tak předpokládám, že účetní odpisy Vám již běží. Co se týká daní, tak to přesahuje mé znalosti. Doporučuji trochu googlovat, např.

      http://www.stormware.cz/podpora/LegServis/Fotovoltaicke_elektrarny_2011.aspx

      http://www.moorestephens.cz/danove-odpisy-solarnich-zarizeni-v-roce-2011/

      Nebo se obrátit na daňového poradce, který se zabývá FVE

    • 17. 10. 2011 20:00

      hanah (neregistrovaný) 88.102.186.---

      Re: Fotovoltaická elektrárna
      >>>>>>Dobrý den,
      >>>>>>
      >>>>>>jsou příjmy z fotovoltaiky, příjmy zdanitelnými?
      >>>>>>
      >>>>>>Děkuji
      >>>>>
      >>>>>Ano, přijmy z provozu FVE základě licence na výrobu
      >>>>>elektrické energie se řadí mezi příjmy, ze kterých se
      >>>>>odvádí daň z příjmů
      >>>>>
      >>>>>Fyzické osoby: zákon o daních z příjmů § 7, odst. 1)
      >>>>>písm. c
      >>>>Děkuji V. už jsem si našla i v zákoně o dani z příjmů
      >>>>s komentářem a je tam uvedeno POČÍNAJE R. 2011 SE
      >>>>RUŠÍ
      >>>>OSVOBOZENÍ PŘÍJMŮ Z PROVOZU FOTOVOLTAICKÝCH
      >>>>ELEKTRÁREN.
      >>>>Jen ještě prosím Vás jak to bude z odpisy, pokud
      >>>>licence byla přidělena už v roce 2009?
      >>>>Z čeho vycházet, jak počítat?
      >>>>Děkuji
      >>>
      >>>ZDP
      >>>§ 30b Odpisy hmotného majetku využívaného k výrobě
      >>>elektřiny ze slunečního záření
      >
      >>Díky a z jaké vstupní ceny se bude vycházet, z té co
      >>byla vypočítána v tom roce 2009?
      >
      >Co se týká účetnictví, tak předpokládám, že účetní
      >odpisy Vám již běží. Co se týká daní, tak to přesahuje mé
      >znalosti. Doporučuji trochu googlovat,
      >>např.
      >
      >http://www.stormware.cz/podpora/LegServis/Fotovoltaicke_elektrarny_2011.aspx
      >
      >http://www.moorestephens.cz/danove-odpisy-solarnich-zarizeni-v-roce-2011/
      >
      >Nebo se obrátit na daňového poradce, který se zabývá
      >FVE
      >Prosím Vás paní V. týká se toto zrušení osvobození příjmů i fotovoltaických elektráren, které jsou na rodinných domech, slyšela jsem i názory, že se to týká těch větších elektráren, které jsou na polích? Děkuji

    • 24. 10. 2011 14:22

      V. (neregistrovaný) 77.240.96.---

      Re: Fotovoltaická elektrárna
      Zrušení osvobození se týká všech FVE a bohužel i ostatních malých zdrojů jako jsou MVE,..

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).