Hlavní navigace

Nástup po MD,RD

  • (neregistrovaný) 90.176.141.---

    14. 10. 2011 11:29

    Zaměstnankyně má nastoupit po RD, ale nechce na plný úvazek. Má firma právo ji odmítnout aniž by ji dala odstupné? Měla by zaměst.dát sama výpověď?
    Děkuji za rady, nějak nemůžu najít s tím související §.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 10. 2011 11:44

      all (neregistrovaný) 46.227.168.---

      Re: Nástup po MD,RD
      Zaměstnankyně je povinna další den po 3. narozeninách dítěte nastoupit do práce dle pracovní smlouvy. Zaměstnavatel je povinen jí vyhovět při úpravě pracovní doby, ovšem pokud mu to provozní důvody dovolí. Pokud ne, je na zaměstnankyni, jak pracovní poměr ukončí, protože problém je na její straně, nikoli zaměstnavatele.
      § 241 zákoníku práce.

    • 14. 10. 2011 13:40

      all (neregistrovaný) 46.227.168.---

      Re: není zač
      >>>Zaměstnankyně má nastoupit po RD, ale nechce na plný
      >>>úvazek. Má firma právo ji odmítnout aniž by ji dala
      >>>odstupné? Měla by zaměst.dát sama výpověď?
      >>>Děkuji za rady, nějak nemůžu najít s tím související
      >>>§.
      >>
      >>
      >>Zaměstnankyně je povinna další den po 3. narozeninách
      >>dítěte nastoupit do práce dle pracovní smlouvy.
      >>Zaměstnavatel je povinen jí vyhovět při úpravě
      >>pracovní
      >>doby, ovšem pokud mu to provozní důvody dovolí. Pokud
      >>ne,
      >>je na zaměstnankyni, jak pracovní poměr ukončí,
      >>protože problém je na její straně, nikoli
      >>zaměstnavatele.
      >>§ 241 zákoníku práce.
      >
      >děkuji mnohokrát! JS

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).