Hlavní navigace

Školné daňový náklad

  • (neregistrovaný) 217.115.244.---

    15. 10. 2011 13:29

    Dobrý den,
    prosím o radu: za jakých okolností si může zaměstnavatel dát do daňových nákladů školné za zaměstnance - zaměstnanec musí mít smlouvu na HPP? Smlouva jen na dohodu zřejmě stačit nebude, je to tak? děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 10. 2011 13:44

      V. (neregistrovaný) 77.240.96.---

      Re: školné daňový náklad
      Pokud myslíte školné na střední nebo vysoké škole, tak se stačí podívat do nedávné historie, např.
      http://business.center.cz/business/diskuze/zprava.aspx?id=861270

    • 15. 10. 2011 14:19

      h- (neregistrovaný) 217.115.244.---

      Re: školné daňový náklad
      mám na mysli školné za zaměstnance -studium na VŠ MBA- jeden je na HPP a druhý pouze na DOHODU - myslím, že toho dohodáře si zaměstnavatel dát do daňových nákladů nemůže ... ale nejsem si jista

    • 15. 10. 2011 14:37

      V. (neregistrovaný) 77.240.96.---

      Re: školné daňový náklad
      Vygooglujte si
      MBA "daňový náklad"

      Uvedl/a jste málo informací, hodně proměnných
      Např. souvisejí výdaje (náklady) na vzdělávání s předmětem činnosti zaměstnavatele nebo s pracovním zařazením zaměstnance? Atd.

    • 15. 10. 2011 14:43

      alen1 (neregistrovaný) 46.135.61.---

      Re: školné daňový náklad
      § 24/2j/3 ZDP a zákoník práce §230,231
      Vzhledem k podmínkám ZP bych určitě DPP neviděla jako možnou pro uplatnění nákladů na prohlubování příp. zvyšování kvalifikace.
      Dle zákona o dani z příjmu musí souviset s předmětem činnosti zaměstnavatele, zaměstnanec v rámci výkonu zaměstnání a pro zaměstnavatele si zvyšuje kvalifikaci,dlouhodobý proces, což u DPP nemůžete zajistit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).