Hlavní navigace

Doba určitá a zástup za rodičovskou

• (neregistrovaný) 78.80.82.---

17. 10. 2011 8:06

Dobrý den,
    prosím vás, potřebuji poradit: přijali jsem paní Štěpánku na dobu určitou po dobu rodičovské dovolené paní X. Po pár měsících se uděla dohoda o změně prac. smlouvy a to, že prac. poměr je na dobu určitou do....(tedy už ne jako zástup za rodičovskou paní X). Jako zástup za paní X na rodičovské jsme přijali paní Boženku, které nyní měníme pracovní poměr na dobu neurčitou (paní X je stále ještě na rodičovské dovolené). Paní Štěpánce nyní končí doba určitá (už dva roky, takže buď doba neurčitá nebo konec) , vedoucí dobu neurčitou nechce, ale chce s ní udělat další dohodu a to, že pracovní poměr bude opět jako zástup za rodičovskou paní X (takže pracovní poměr na dobu určitou bude déle než dva roky). Je to možné? Neporušujeme tím zákoník práce? Všem za názory moc děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 10. 2011 8:21

atreus

Re: doba určitá a zástup za rodičovskou
      ZP § 39 (3) Ustanovení odstavce 2 se nevztahuje na případy, kdy dochází k pracovnímu poměru na dobu určitou
      b) z důvodu náhrady dočasně nepřítomného zaměstnance na dobu překážek v práci na straně zaměstnance.

Čili váš postup je v pořádku.

• 17. 10. 2011 8:22

jasná (neregistrovaný) 78.157.177.---

Je to dost neobvyklé, ale řekla bych, že to zákonu neodporuje. Zástup za nemoc (ve vašem případě rodičovská dovolená) se nezapočítává do sčítaného času pro dobu určitou, tak bych v sepsání smlouvy na zástup neviděla.

• 17. 10. 2011 8:41

PP (neregistrovaný) 78.80.82.---

moc děkuji, já jsem si taky myslela, že by to mohlo jít, je to takové trochu zašmodrchané s těmi častými změnami smlouvy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).