Hlavní navigace

Prodej auta § 10

  • (neregistrovaný) 85.71.72.---

    18. 10. 2011 13:15

    vedu DE,plátce DPH.vyjmul jsem nákl. auto z OM, prodal podle § 10, mohu dát jako výdaj zůstatkovou cenu? a musím uplatnit poloviční odpis, podnikám a autodopravě.děkuji všem moc.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 10. 2011 22:20

      vesa (neregistrovaný) 89.29.7.---

      Re: prodej auta § 10
      není to tak jednoduché - myslím, že:
      *při vyřazení z OM byste měl dodanit DPH alespoň ze zůstatkové ceny
      *odpis nemůžete uplatnit ani zůstatkovou cenu
      *k §10 můžete uplatnit jen výdaje, které popř. nebyly uplatněny v průběhu užívání v OM ..např částky, o které byl krácený odpis v případě použití pro osobní potřebu apod.

    • 18. 10. 2011 22:32

      Zdena R (neregistrovaný) 78.102.138.---

      Re: prodej auta § 10
      ZC auta můžete uplatnit jako výdaj (§ 10/5 ZDP).

      Uplatnění odpisů hmotného majetku je právo, nikoliv povinnost.

      Při vyřazení auto do osobního užívání jste měl odvést DPH z ceny obvyklé - základ daně podle § 36/6/a) ZDPH.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).