Hlavní navigace

Pohoda - zúčtování zálohy (účtované)

  • (neregistrovaný)

    19. 10. 2011 8:24

    Dobrý den,

    začínám pracovat v Pohodě a nevím si teď moc rady. Předchozí účetní účtovala o vystavené zálohové faktuře 311/324. Platba na účet je účtována 221/311. Následně vystavená faktura 324/604. To znamená, že účty 311 a 324 sedí, ovšem fakturu vidím stále jako neuhrazenou. Jak ji provázat s tou zálohovou fakturou, aniž bych o tom účtovala a nezrušilo se mi původní účtování i částky ve formuláři? Jakmile jakoby natáhnu tu zálohovku, zmizí mi částky na formuláři, všude je 0 Kč. Prosím moc o radu.
    Díky.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 10. 2011 8:53

      Agatha (neregistrovaný)

      Re: Pohoda - zúčtování zálohy (účtované)
      Na fa dejte částky do položek faktury - vyúčtování 311/604, druhý řádek položek odečtená záloha - nejlépe mínusem -311/-324 - vyjde fa k úhradě 0,- (částky zůstanou zaúčtované)
      Nebo v záložce likvidace dejte likvidaci bez vazby a doplňte úhradu

    • 19. 10. 2011 9:21

      RenataK. (neregistrovaný)

      Re: Pohoda - zúčtování zálohy (účtované)
      Logicky vzato dočasně spíše vznikne pohledávka, která se úhradou změní na závazek.
      Proto jakékoliv účtování o vystavené zálohové faktuře bude vždy účetně nesprávně - jen vymýšlení souvtažnosti, která neexistuje, i když výsledek bude v pořádku.

    • 19. 10. 2011 9:27

      jemča (neregistrovaný)

      Re: Pohoda - zúčtování zálohy (účtované)
      Mockrát Vám děkuji, udělala jsem dle Vaší rady a je to v pořádku. dost jsem se do toho zamotala. Samozřejmě o zálohách neúčtuji a tak mě toto zaskočilo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).