Hlavní navigace

Řádek přiznání DPH

  • (neregistrovaný) 90.177.96.---

    19. 10. 2011 9:14

    Prosím prosím, pokud prodám:

    1. pozemek - nejedná se o doplňkovou činnost uskutečňovanou příležitostně (účtovalo se o něm jako o zboží) - v přiznání DPH pouze ř. 50 ?

    2. nemovitost-dům - byl zařazen v majetku firmy, před prodejem se pronajímal - v přiznání ř. 50 + 51 ?

    děkuji, nejsem si v tom příliš jistá, proto prosím o kontrolu.

    Hezký den

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 10. 2011 9:24

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: řádek přiznání DPH
      ad1) ano, s vyjímkou stavebních pozemků
      ad2)osvobození dle podmínek § 56/1

    • 19. 10. 2011 9:27

      L. (neregistrovaný) 90.177.96.---

      Re: řádek přiznání DPH
      děkuji, ještě k tomu ad 2) - uvedu tedy i na řádku 50+51 bez nároku na odpočet ?

    • 19. 10. 2011 9:38

      L. (neregistrovaný) 90.177.96.---

      Re: řádek přiznání DPH
      a ještě si dovolím vznést jeden dotaz - protože Vás považuji za skvělou odbornici na DPH:
      - uplatňujeme si odpočet ze záloh na elektřinu u domu, který se má pronajímat v budoucnu plátci DPH (takže bychom fakturovali potom s DPH), teď nám má přijít ale už vyúčtovací faktura, a já uvažuji, že jsme si DPH asi uplatňovat neměli, pokud ještě nepronajímáme, že ? nyní vlastně nemáme komu přefakturovat, je to tak ? Prosím, jak mám toto opravit a napravit ? Děkuji

    • 19. 10. 2011 11:17

      L. (neregistrovaný) 90.177.96.---

      Re: prosím ještě p. JanuN
      >>>Prosím prosím, pokud prodám:
      >>>
      >>>1. pozemek - nejedná se o doplňkovou činnost
      >>>uskutečňovanou příležitostně (účtovalo se o něm jako
      >>>o
      >>>zboží) -
      >>>v přiznání DPH pouze ř. 50 ?
      >>>
      >>>2. nemovitost-dům - byl zařazen v majetku firmy, před
      >>>prodejem se pronajímal - v přiznání ř. 50 + 51 ?
      >>>
      >>>děkuji, nejsem si v tom příliš jistá, proto prosím o
      >>>kontrolu.
      >>>
      >>>Hezký den
      >>
      >>ad1) ano, s vyjímkou stavebních pozemků
      >>ad2)osvobození dle podmínek § 56/1
      >
      >a ještě si dovolím vznést jeden dotaz - protože Vás
      >považuji za skvělou odbornici na DPH:
      >- uplatňujeme si odpočet ze záloh na elektřinu u domu,
      >který se má pronajímat v budoucnu plátci DPH (takže
      >bychom fakturovali potom s DPH), teď nám má přijít ale
      >už vyúčtovací faktura, a já uvažuji, že jsme si DPH asi
      >uplatňovat neměli, pokud ještě nepronajímáme, že ?
      >nyní vlastně nemáme komu přefakturovat, je to tak ?
      >Prosím, jak mám toto opravit a napravit ? Děkuji

    • 19. 10. 2011 11:47

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: prosím ještě p. JanuN
      ad 2) do ř. 50 bez daně, event. i ř. 51 bez nároku na odpočet, pokud splňuje podmínky § 76/4 - převod nájem pozemků, staveb...a to pouze pokud jsou doplňkovou činností uskutečňovanou příležitostně

      Pokud je nemovitost k účelům podnikání .... plátce je oprávněn k odpočtu daně na vstupu u přijatého plnění , které v rámci svých ekonomických činností použije pro uskutečňování zdanitelných plnění dle § 72.
      pokud splňujete uděláte normálně odpočty na ř. 40 ,pokud nesplňujete mělo být bez odpočtu.
      pak bych udělala dodatečné na ř. 40 mínusem a vrátila státu

    • 19. 10. 2011 12:03

      L. (neregistrovaný) 90.177.96.---

      Re: prosím ještě p. JanuN
      děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).