Hlavní navigace

Zvláštní režim §90 zákona o DPH

  • (neregistrovaný) 90.180.211.---

    19. 10. 2011 11:15

    Když si mezi sebou starožitníci - oba plátci DPH - prodají starožitnost. Jak je to s uplatněním DPH u nakupujícího? Na dokladě být DPH napsáno nesmí. Prodávající odvede DPH ze zisku. Jak je to u nakupujícího? Smí si DPH uplatnit na vstupu? Pokud ano, uvede se do nějakého zvláštního řádku ve formuláři DPH? Děkuji moc! Anka

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 10. 2011 12:16

      I. (neregistrovaný) 77.236.196.---

      Re: Zvláštní režim §90 zákona o DPH
      To je princip zvláštního režimu. Nakupující si DPH prostě neuplatní, nemá jaké, na dokladu není správně uvedeno.

    • 19. 10. 2011 12:27

      anka2 (neregistrovaný) 90.180.211.---

      Re: Zvláštní režim §90 zákona o DPH
      Na dokladu není správně uvedeno?? Jak to myslíte?
      Cituji ze zákona:
      Obchodník, který dodává zboží, které je předmětem zvláštního režimu, nesmí podle § 90 odst. 13 zákona o DPH samostatně uvést na daňovém dokladu daň týkající se přirážky

    • 19. 10. 2011 14:05

      I. (neregistrovaný) 77.236.196.---

      Re: Zvláštní režim §90 zákona o DPH
      Omlouvám se za dvojsmyslnou formulaci: myslela jsem to tak, že to, že to tam není uvedeno, je správně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).