Hlavní navigace

DPH zemní práce

  • (neregistrovaný) 90.179.178.---

    19. 10. 2011 12:42

    Dobrý den, měla bych dotaz ohledně sazby DPH u zemních prací, které jsou prováděné na rodinných domech, např. výkopové práce, provedení základů apod., zda v těchto případech účtovat 10 % DPH? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 10. 2011 12:50

      Holly (neregistrovaný) 83.208.188.---

      Re: DPH zemní práce
      Pokud se ty práce týkají vyloženě rodinného domu, tak to provedení základů bude s 10% DPH. Výkopové práce pokud souvisí se základy, taky. Pokud souvísí s kanalizační přípojkou k rodinnému domu taky.

    • 19. 10. 2011 14:46

      Jana V. (neregistrovaný) 193.179.131.---

      Re: DPH zemní práce
      Ano můžete 10% pokud se jedná o výstavbu, ale musí se jednat o RD splňující podmínku dle §48a zákona o DPH. (tedy pro sociální bydlení)

    • 20. 10. 2011 10:42

      nemluvnatko (neregistrovaný) 90.179.178.---

      Re: DPH zemní práce
      Moc děkuji za informace

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).