Hlavní navigace

Vytavený doklad - DUZP

  • (neregistrovaný)

    20. 10. 2011 10:11

    dobrý den, dnes jsme dostali faktury za opravy firemních aut. autoservis nám je opravoval v rozmezí srpen až říjen. na každé auto vystavil fakturu s datem vystevní i DUZP 10/2011. ovšem v textu faktury je např. příjem auta do opravy 10.8.2011, opraveno do 20.8.2011. Mám chtít novou fakturu s DUZP 8/2011?stejně DPH nárokuji až v 10měsíci, ale je to podle mě chybný doklad
    děkuji za názory

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 10. 2011 10:16

      Helenka (neregistrovaný)

      Re: vytavený doklad - DUZP
      DUZP je den doruční daňového dokladu pokud vím... Takže ten, kdo Vám doklad vystavil to má správně.
      Já osobně to dělám tak, že když vystavim daňový doklad, nechám DUZP stejné jaku datum vystavení ale až když se mi doklad vrátí potvrzený od druhé strany (razítko + datum), tak ho dám do daňového přiznání. Čili DUZP = datum doručení dokladu.

    • 20. 10. 2011 10:20

      Helenka (neregistrovaný)

      Re: vytavený doklad - DUZP
      Ještě upřesňuji první větu, aby nedošlo k mistifikaci:
      DUZP je den doručení OPRAVNÉHO daňového dokladu

    • 20. 10. 2011 10:51

      Helenka (neregistrovaný)

      Re: vytavený doklad - DUZP
      Jé tak to se omlouvám, špatně jsem si to přečetla. Podle mě to má dodavatel špatně. Pokud oprava konkrétního auta skončila v srpnu, pak by měl mít DUZP srpen. Ale to je jeho problém, že neodvedl DPH v srpnu. On to bere asi jako jednu zakázku, která celkově zřejmě skončila v říjnu je to tak?
      Na Vašem místě bych po něm nový doklad nechtěla, když DPH stejně do toho října dáte.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).