Hlavní navigace

Smrt zaměstnance - odeslání výplaty

  • (neregistrovaný) 194.116.224.---

    21. 10. 2011 8:30

    Dobrý den,

    prosím o radu. Zemřel zaměstnanec (žil v době smrti s družkou) - odhlášky, potvrzení o zdanitelných příjmech, ELDP jsou mi jasné.

    Ale budu ještě zpracovávat mzdu za říjen 2011. Doplatek, který vyjde - mohu ho poslat na jeho účet? Nebo musím na soud dle bydliště nahlásit deponaci mzdy. Po ukončení dědictví vyplatím dle rozhodnutí soudu?
    Jsem z toho zmatená, nerada bych udělala chybu.
    Děkuji předem za vaše reakce.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 10. 2011 8:45

      jasná (neregistrovaný) 78.157.177.---

      Re: Smrt zaměstnance - odeslání výplaty
      § 328 ZP Smrt zaměstnance
      (1) Peněžitá práva zaměstnance jeho smrtí nezanikají. Do výše odpovídající trojnásobku jeho průměrného měsíčního výdělku přecházejí mzdová a platová práva z pracovněprávního vztahu uvedeného v § 3 větě druhé postupně na jeho manžela, děti a rodiče, jestliže s ním žili v době smrti ve společné domácnosti; předmětem dědictví se stávají, není-li těchto osob.

    • 21. 10. 2011 8:47

      Elda (neregistrovaný) 194.116.224.---

      Re: Smrt zaměstnance - odeslání výplaty
      Děkuji to už jsem četla, takže jestli tomu dobře rozumím pokud takové osoby nebyly, tak výplatu v žádném případě na jeho účet poslat nemůžu?

    • 21. 10. 2011 10:28

      Elda (neregistrovaný) 194.116.224.---

      Re: Smrt zaměstnance - odeslání výplaty
      Můžu ještě poprosit o informaci, zda stále platí, že přečerpaná dovolená se zaměstnanci nesráží? Případně odkaz na § - nemůžu to najít.
      Díky všem předem.

    • 21. 10. 2011 10:30

      Elda (neregistrovaný) 194.116.224.---

      Smrt zaměstnance - prosím Páju
      >>>>Dobrý den,
      >>>>
      >>>>prosím o radu. Zemřel zaměstnanec (žil v době smrti s
      >>>>družkou) - odhlášky, potvrzení o zdanitelných
      >>>>příjmech, ELDP jsou mi jasné.
      >>>>
      >>>>Ale budu ještě zpracovávat mzdu za říjen 2011.
      >>>>Doplatek, který vyjde - mohu ho poslat na jeho účet?
      >>>>Nebo
      >>>>musím na soud dle bydliště nahlásit deponaci mzdy. Po
      >>>>ukončení dědictví vyplatím dle rozhodnutí soudu?
      >>>>Jsem z toho zmatená, nerada bych udělala chybu.
      >>>>Děkuji předem za vaše reakce.
      >>>
      >>>
      >>>§ 328 ZP Smrt zaměstnance
      >>>(1) Peněžitá práva zaměstnance jeho smrtí nezanikají.
      >>>Do výše odpovídající trojnásobku jeho průměrného
      >>>měsíčního výdělku přecházejí mzdová a platová práva z
      >>>pracovněprávního vztahu uvedeného v § 3 větě druhé
      >>>postupně
      >>>na jeho manžela, děti a rodiče, jestliže s ním žili v
      >>>době smrti ve společné domácnosti; předmětem dědictví
      >>>se stávají, není-li těchto osob.
      >>
      >>Děkuji to už jsem četla, takže jestli tomu dobře
      >>rozumím pokud takové osoby nebyly, tak výplatu v
      >>žádném
      >>případě na jeho účet poslat nemůžu?
      >
      >Můžu ještě poprosit o informaci, zda stále platí, že
      >přečerpaná dovolená se zaměstnanci nesráží? Případně
      >odkaz na § - nemůžu to najít.
      >Díky všem předem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).