Hlavní navigace

Pobyt USA - nepl. volno nebo ukončení PP

 • (neregistrovaný) 90.178.173.---

  21. 10. 2011 9:27

  Dobrý den, naše zaměstnankyně odlétá minimálně na 2 měsíce do USA. Po návratu se vrátí do zaměstnání - je lepší poskytnout neplacené volno nebo dohodou ukončit PP? Hlásí se neplacené volno na zdravotní pojišťovnu?

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 21. 10. 2011 9:35

   xy5

   Re: Pobyt USA - nepl. volno nebo ukončen
   pokud neví, jak bude dlouho v zahraničí, pak by bylo lepší, aby ukončila PP dohodou
   pokud by chtěla požádat o neplac. volno (to nemusí ale zam-tel povolit čerpat), pak by měla sepsat žádost s přesným datumem od... do... a pokud zam-tel povolí čerpání, pak také na této schválené žádosti napsat, jak bude hrazeno ZP a požadovala bych, aby tyto peníze složila předem do pokladny (až budete zpracovávat mzdy za danou dobu, tak odešlete na její ZP)
   může mít problém, pokud se nevrátí zpět do práce (pobyt v zahr. se třeba protáhne), tak jí zam-tel bude psát neoml. absenci a následně jí ukončí PP dle § 55

  • 21. 10. 2011 9:36

   jasná (neregistrovaný) 78.157.177.---

   Re: Pobyt USA - nepl. volno nebo ukončen
   Neplacené volno na ZP nehlásíte. Ale pokud za ní není platcem stát, tak se musí ZP z minim. mzdy odvádět, tj. 1 080,-Kč. Pro zaměstnankyni by bylo lepší neplacené volno, má jistotu, že se může do práce vrátit. Pokud za ni není plátcem stát, stejně by si musela ZP na pojišťovně zaplatit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).