Hlavní navigace

Cesta do zaměstnání

• (neregistrovaný) 217.197.156.---

21. 10. 2011 20:02

dobrý den,
    chci se zeptat jak je to s cestou do zaměstnání .
    Každý den dojíždím cca 10 km z místa bydliště na firmu. Zde mi sdělí kde budu pracovat naložíme auta a odjíždíme na stavbu dle potřeby zaměstnavatele někdy hodinu i více. Tuto dobu mi zaměstnavatel nezapočítává do pracovní doby i když řídím služební vozidlo. Ráno odjedu z domu 5,30 v 6 odjíždím z firmy na místo pracoviště dorazím cca v 7 hod do 16 v 17 jsem na firmě vyložím auto a cca 17,30 jsem doma dle zaměstnavatele jsem odpracoval 8,5 hod.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 10. 2011 20:40

An.N (neregistrovaný) 90.179.94.---

Re: cesta do zaměstnání
      záleží na tom, jakou máte pracovní dobu, pokud pracujete od 7.00 do 15:30, tak se stavby odjedete např. 16.00 hod, tak opravdu jste odpracoval 8,5 hod. z toho 0.5 hod. máte jako přesčas. V 6 hod. odjíždíte z firmy a v 17:30 se vrátíte, tak máte nárok na stravné od 63-74 Kč. Musíte si uvědomit, že dneska odběratelským firmám nezajímá, jak se na tu stavbu dostanete a jak to máte daleko. Váš zaměstnavatel toto nemá zaplacené, Ale Vám musí zaplatit stravné.

• 21. 10. 2011 20:45

atreus

Proč řídíte? Máte to v pracovní smlouvě?
      Dostáváte cestovní náhrady (stravné?)
      K tomu viz např.
      http://www.epravo.cz/top/clanky/prace-prescas-na-pracovni-ceste-71057.html
      http://www.i-poradce.cz/SubPages/OtvorDokument/Clanok.aspx?idclanok=101292
      http://osz.cmkos.cz/CZ/Z_tisku/Bulletin/12_2005/23.html
      Možná odpoví někdo konkrétněji, jak to funguje ve stavebnictví.

• 21. 10. 2011 20:49

Proč řídíte???!!! Co je to za otázku? Tak Vás bych chtěl zaměstnat. jak by řekla moje babička nakopat, zakopat a po.....

• 21. 10. 2011 23:02

atreus

Otázka byla míněna tak:
      - buď to má v pracovní smlouvě, a potom je to řízení výkonem práce (viz cit. odpovědi)
      - nebo má v prac. smlouvě třeba "zedník" - a proč by měl řídit, když za to nic nemá a ani se mu ta doba nezapočítává do pracovní doby?

• 22. 10. 2011 13:06

no a co když se dloube v nose, kejchá a prdí, tak to mám dát taky do smlouvy, že to od 10.-13.h. se nemá, teda nesmí dělat. Takový chytráky mám fakt rád. Ze zkušenosti vím, že kdo nechce makat, pořád hledá mouchy a hraje si na chudáka. Lenoch zůstane lenochem ať má nebo nemá ve smlouvě coko-li. Takových se rychle zbavuju. Vás bych taky nechtěl

• 22. 10. 2011 13:53

Vladimír 2

A pokud ten zaměstnanec způsobí dopr. nehodu
      se zraněním zaměstnanců, tak to potom jistě a rád cvaknete fšechno. Pokud má pojistku na blbost tak
      se na toto nevztahuje (pokud nemá ve smlouvě řidič)
      a proškolení se setsakra špatně dokládá když jej nemá.
      Takové chytráky mají v pojitovnách opravdu ráááádi!

• 22. 10. 2011 19:24

Takový chytráky ano, ja je proškoluju ze všeho, ve smlouvách nemám, že jsou řidiči, ani uklízeči atd. Mám je proškolený i jak se používá vrtačka, vysavač a všechno nářadí. taky jsme měli blbečka, kterej šel vrtat z rozpuštěnýma vlasama, nebo jinej nepoužíval ochr.brýle, takže se proškolení ze všeho na začátku roku hodilo (pročítání a podepisování je buzerace, ale je to potřeba) a pojistku na blbost maj taky, i když jsou šikovní, tak den "blbec" může přijít. Jsou to chlapi, kteří jsou tátama v rodinách a tam když je potřeba, tak se manželkám nevymlouvají a snaží se situaci opravit, přivolat pomoc atd. Takže, když bych měl psát smlouvy, jak pro vychcaný blbečky, tak to můžu rovnou zabalit.
      A vy Vladimíre přestaňte zase do všeho vrtat, jste tím známej a jak jste tu často, tak je vidět, že manuálně neumíte vůbec nic, jen blbě kecat a do všech se navážet. Na všechno papír,to jste celej vy, tak to máte jen jeden .........na hlavu. Takže přeju dobrej večer a klid v duši už napořád vy rejpale. Krásnou češtinou psát umím,ale na Vás ji "plejtvat" nebudu.

• 22. 10. 2011 19:35

Vladimír 2

>>A pokud ten zaměstnanec způsobí dopr. nehodu
      >>se zraněním zaměstnanců, tak to potom jistě a rád
      >>cvaknete fšechno. Pokud má pojistku na blbost tak
      >>se na toto nevztahuje (pokud nemá ve smlouvě řidič)
      >>a proškolení se setsakra špatně dokládá když jej
      >>nemá.
      >>Takové chytráky mají v pojitovnách opravdu ráááádi!
      >
      >Takový chytráky ano, ja je proškoluju ze všeho, ve
      >smlouvách nemám, že jsou řidiči, ani uklízeči atd. Mám je
      >proškolený i jak se používá vrtačka, vysavač a všechno
      >nářadí. taky jsme měli blbečka, kterej šel vrtat z
      >rozpuštěnýma vlasama, nebo jinej nepoužíval ochr.brýle,
      >takže se proškolení ze všeho na začátku roku hodilo
      >(pročítání a podepisování je buzerace, ale je to potřeba)
      >a pojistku na blbost maj taky, i když jsou šikovní,
      >tak den "blbec" může přijít. Jsou to chlapi, kteří jsou
      >tátama v rodinách a tam když je potřeba, tak se
      >manželkám nevymlouvají a snaží se situaci opravit, přivolat
      >pomoc atd. Takže, když bych měl psát smlouvy, jak pro
      >vychcaný blbečky, tak to můžu rovnou zabalit.
      >A vy Vladimíre přestaňte zase do všeho vrtat, jste tím
      >známej a jak jste tu často, tak je vidět, že manuálně
      >neumíte vůbec nic, jen blbě kecat a do všech se
      >navážet. Na všechno papír,to jste celej vy, tak to máte jen
      >jeden .........na hlavu. Takže přeju dobrej večer a
      >klid v duši už napořád vy rejpale. Krásnou češtinou psát
      >umím,ale na Vás ji "plejtvat" nebudu.
      ==Na všechno papír,to jste celej vy, tak to máte jen
      >jeden .........na hlavu.
      Jak píši v jiném vlákně:
      pokud bych měl papíry na hlavu, "nezlobil" bych tady
      ale dělal bych ministra národní obrany, přestože nemám
      modru jako Vondra, ale hodnost vojína je pro funkci ministra ji hodnost vysoká (viz Parkanová atd..).
      Asi proto jsem zde dost známej že vrtám do blbostí přednášených jinými. To zn. i do vašich aby ty blbosti nedělali i ostatní, kteří nechtějí tolik a rádi platit
      za svoji blbost. Hezký zbytek večera

• 22. 10. 2011 19:42

To máte pravdu, já jsem "trochu" chytrej jen kvůli tomu, čím jsem si prošel, je to čím dál tím složitější a papírů přibývá a morálka je tatam. Jdu vyvenčit psa a myšlenky. Dobrý večer

• 22. 10. 2011 19:47

Vladimír 2

==Jdu vyvenčit psa == Já brzy půjdu taky, ale musím počkat až se dokouká na zprávy na Nově. Po nich se mu lépe ...- jako mě po přečtení některých příspěvků na BC.

• 22. 10. 2011 19:29

LUMI (neregistrovaný) 212.111.21.---

Spravne , chtel bych Vas za zamestnavatele, takovy veci skousejte na jiny co si to nechaj libit ja bych Vam s takovym pristupem k zamestnancum firmu zrusil. a dao takovy firmy patri odbory. Divim se ze uz Vas nekdo nezaloval. P.Vladimir ma PRAVDU

• 22. 10. 2011 19:36

No z toho Vašeho názoru je vidět, že jste sotva vyšel základní školu, kontrol, díky udání, jsem od takových lenochů měl dost a dost, ale vždy se ukázalo, protože, že se to řešilo přes policii, že to byli líní chcípáci, co chodili jen v pracovní době na melouchy s firemním materiálem, brali drogy a udávali. Tak jdi do .... ty odbore

• 23. 10. 2011 6:52

EvaCe

v jedné firmě kde jsem dělala to bylo nastaveno, že každý výkon je odměňován trošku jinou procentní sazbou:
      odjezd z firmy na stavbu - pokud to nebyl "jen řidič" ale třeba ten "jen zedník" ale řídil auto na stavbu tak byl hodnocen např. 100% a výkon práce na stavbě - "jen zedník" sazba pro jeho výkon práce = např. 200% a pak odjezd ze stavby do firmy - zase jen 100% a pokud mezi tím dělal něco jiného co nespadalo pod zedničinu, tak měl např. 150%
      a zase naopak pokud to byl "jen řidič" tak měl cestu na stavbu a pak ze stavby v plné sazbě a ty jiné práce v nižší
      ale všem se počítaly cestovní náhrady stejně

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).