Hlavní navigace

Přeprava

• (neregistrovaný) 46.135.188.---

21. 10. 2011 20:53

Dobrý den, prosím zkušenější o radu. Autodoprava provádí přepravu kontejnerů z Číny z Hamburgu (DE) přes Cheb, kde se zboží vyclí do Prahy, kde se složí a poté zpět do Hamburgu, kde se dokončí přeprava vrácením kontejneru. Na celnici se posílá fa za dopravu za celý tento úkon s tím, že je osvoboozeno od DHP dle §58 DPH. Teď máme kontrolu a polemizují o tom osvoození. Poradíte mi někdo, jak z toho ven? Jsem přesvědčena, že to máme v pořádku, neboť přeprava je dokončena až v okamžiku, kdy je kontejner vrácen v Německu v přístavu a tudíž je celé osvobozeno a je to služba vázána na dovoz. Díky za radu

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 10. 2011 21:12

Jana N. (neregistrovaný) 82.114.218.---

Re: Přeprava
      >>Dobrý den, prosím zkušenější o radu. Autodoprava
      >>provádí přepravu kontejnerů z Číny z Hamburgu (DE)
      >>přes
      >>Cheb, kde se zboží vyclí do Prahy, kde se složí a
      >>poté
      >>zpět do Hamburgu, kde se dokončí přeprava vrácením
      >>kontejneru. Na celnici se posílá fa za dopravu za
      >>celý
      >>tento úkon s tím, že je osvoboozeno od DHP dle §58
      >>DPH.
      >>Teď máme kontrolu a polemizují o tom osvoození.
      >>Poradíte
      >>mi někdo, jak z toho ven? Jsem přesvědčena, že to
      >>máme
      >>v pořádku, neboť přeprava je dokončena až v okamžiku,
      >>kdy je kontejner vrácen v Německu v přístavu a tudíž
      >>je celé osvobozeno a je to služba vázána na dovoz.
      >>Díky
      >>za radu
      Splňujete podmínky tohoto § i z hlediska potvrzených dokladů?
      Za přepravu zboží vázanou na dovoz zboží podle § 12 odst. 2 a vývoz zboží se nepovažuje přeprava z místa v tuzemsku do svobodného skladu nebo svobodného pásma a naopak a mezi dvěma svobodnými sklady nebo svobodnými pásmy.
      (4) Osvobození od daně při uskutečňování přepravy při dovozu a vývozu zboží je plátce, který přepravu při dovozu a vývozu zboží uskutečňuje, povinen doložit správci daně přepravním dokladem potvrzeným pohraničním celním úřadem členského státu, který je vstupním státem při dovozu zboží nebo výstupním státem při vývozu zboží, popřípadě jinými důkazními prostředky Přepravním dokladem se rozumí doklad, který je používán pro dopravní prostředek, jímž je přeprava zboží při dovozu a vývozu uskutečňována. Plátce, který uskutečňuje přepravu při dovozu a vývozu zboží na základě postoupení závazku dalších osob, je povinen prokázat nárok na osvobození od daně přepravním dokladem, smlouvou o přepravě věci nebo jinými důkazními prostředky.

>
      >Omlouvám se za překlep, osvobozeno dle §69

• 21. 10. 2011 22:09

MD2 (neregistrovaný) 46.135.188.---

Re: Přeprava
      Mám ke každé fa CMR potvrzený celním úřadem + z Hamburgu mám doklad o vrácení kontejneru - to mi řekli, že je dostačující, ale pořád nechápu, když celá ta fa za přepravu je započtena do základu daně pro výpočet DPH pro dovozce, proč bychom i my měli odvádět DPH? Nebo už nevím. Motát se v tom pěkně a pochybuji už i o tom, jak se jmenuji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).