Hlavní navigace

Přechod z PP na dobu určitou na DPČ

• (neregistrovaný) 213.220.214.---

22. 10. 2011 12:23

Dobrý den, jsem ve 20 tt a koncem října mi skončí pracovní smlouva na dobu určitou (sjednána od 1.června 2011 do 31. října 2011). Následně bych měla podepsat dohodu o pracovní činnosti. Zajímalo by mne, zda tímto podpisem nepoškodím sama sebe. Tedy, zda budu mít nadále nárok na nemocenskou (pobírám od července, pač těhotná nemohu dále vykonávat druh práce sjednaný v pracovní smlouvě) ve stejné výši jako doposud a dále zda mi tímto podpisem nezanikne nárok na mateřskou, kterou bych měla nastoupit 1. února 2012. Děkuji za odpověď. Lon

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 10. 2011 14:09

JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

Re: Přechod z PP na dobu určitou na DPČ
      Jste-li na nemocenských dávkách,Váš pr.pom. uzavřený na dobu určitou skončí 31,10. Vy budete dál na ND , dokud to bude nutné, pak přejdete na PPM. Žádnou dohodu o PČ nepodepisujte,
      protože pokud jste v PN, nebudete stejně pracovat, takže pojistný vztah nemůže vzniknout.PPM budete pobírat z prac.poměru, jestli splníte podmínku alespoň 270 pojištěných kal.dnů před nástupem
      na PPM a pokud na PPM nastoupíte do 180 dnů od skončení pr.poměru ochranná lhůta).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).