Hlavní navigace

DPH - par. 69 - přeprava do 3.země

  • (neregistrovaný) 94.229.82.---

    24. 10. 2011 9:45

    Dobrý den prosím o radu s uváděním popř. neuváděním údajů do řádku 26 DAP, popř. jiného řádku. Pokud vyvážíme nebo dovážíme zboží do 3. země a přepravu zboží nám zajišťuje a fakturuje cizí firma a to buď tuzemský plátce DPH nebo plátce DPH z EU (Slovenský přepravce) - kde se tato přeprava v našem DAP objeví? Na ř. 26 - jako přeprava související s dovozem nebo vývozem zboží nebo jako běžná služba od tuz.plátce nebo plátce daně v EU (Slovensko) nebo se do DAP neuvádí vůbec? Nějak jsem se v tom zamotala a již jasné věci se zdají být čím dál tím víc nejasné. Děkuji moc za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 10. 2011 10:14

      jana h (neregistrovaný) 91.228.45.---

      Re: DPH - par. 69 - přeprava do 3.země
      pokud dobře chápu, jde o přijatou dodavatelskou fa - bez dph dle §69. V tom případě se tato částka v přiznání nikde neobjeví. ř.26 jsou uskutečněná plnění - tam by ji uvedl český přepravce, který dopravu uskutečňuje

      Dobrý den prosím o radu s uváděním popř. neuváděním
      >údajů do řádku 26 DAP, popř. jiného řádku. Pokud
      >vyvážíme nebo dovážíme zboží do 3. země a přepravu zboží nám
      >zajišťuje a fakturuje cizí firma a to buď tuzemský
      >plátce DPH nebo plátce DPH z EU (Slovenský přepravce) -
      >kde se tato přeprava v našem DAP objeví? Na ř. 26 -
      >jako přeprava související s dovozem nebo vývozem zboží
      >nebo jako běžná služba od tuz.plátce nebo plátce daně v
      >EU (Slovensko) nebo se do DAP neuvádí vůbec? Nějak
      >jsem se v tom zamotala a již jasné věci se zdají být čím
      >dál tím víc nejasné. Děkuji moc za odpověď.

    • 24. 10. 2011 10:27

      gako (neregistrovaný) 94.229.82.---

      Re: DPH - par. 69 - přeprava do 3.země
      Ano chápete dobře je to naše přijatá faktura. Pokud tuto přepravu zajistí slovenskýplátce pro nás a uvede na Fa, že se jedná o plnění osvobozené v souvislosti dovozem nebo vývozem, tak to také nikde neuvedeme, je to tak? Je směrodatné to, že se váže na dovoz nebo vývoz a kdo tito službu uskutečňuje je nepodstatné?

      >pokud dobře chápu, jde o přijatou dodavatelskou fa -
      >bez dph dle §69. V tom případě se tato částka v
      >přiznání nikde neobjeví. ř.26 jsou uskutečněná plnění - tam
      >by ji uvedl český přepravce, který dopravu uskutečňuje
      >
      >Dobrý den prosím o radu s uváděním popř. neuváděním
      >>údajů do řádku 26 DAP, popř. jiného řádku. Pokud
      >>vyvážíme nebo dovážíme zboží do 3. země a přepravu
      >>zboží nám
      >>zajišťuje a fakturuje cizí firma a to buď tuzemský
      >>plátce DPH nebo plátce DPH z EU (Slovenský přepravce)
      >>-
      >>kde se tato přeprava v našem DAP objeví? Na ř. 26 -
      >>jako přeprava související s dovozem nebo vývozem
      >>zboží
      >>nebo jako běžná služba od tuz.plátce nebo plátce daně
      >>v
      >>EU (Slovensko) nebo se do DAP neuvádí vůbec? Nějak
      >>jsem se v tom zamotala a již jasné věci se zdají být
      >>čím
      >>dál tím víc nejasné. Děkuji moc za odpověď.

    • 24. 10. 2011 10:45

      jana h (neregistrovaný) 91.228.45.---

      Re: DPH - par. 69 - přeprava do 3.země
      ano nikde neuvádíte,ano tady je podstatné, že jde o osvobozenou přepravu. Kdyby šlo teoreticky o přepravu po EU tak už máte povinnost dodanit a uvést v přiznání.




      Ano chápete dobře je to naše přijatá faktura. Pokud
      >tuto přepravu zajistí slovenskýplátce pro nás a uvede na
      >Fa, že se jedná o plnění osvobozené v souvislosti
      >dovozem nebo vývozem, tak to také nikde neuvedeme, je to
      >tak? Je směrodatné to, že se váže na dovoz nebo vývoz a
      >kdo tito službu uskutečňuje je nepodstatné?
      >
      >>pokud dobře chápu, jde o přijatou dodavatelskou fa -
      >>bez dph dle §69. V tom případě se tato částka v
      >>přiznání nikde neobjeví. ř.26 jsou uskutečněná plnění
      >>- tam
      >>by ji uvedl český přepravce, který dopravu
      >>uskutečňuje
      >>
      >>Dobrý den prosím o radu s uváděním popř. neuváděním
      >>>údajů do řádku 26 DAP, popř. jiného řádku. Pokud
      >>>vyvážíme nebo dovážíme zboží do 3. země a přepravu
      >>>zboží nám
      >>>zajišťuje a fakturuje cizí firma a to buď tuzemský
      >>>plátce DPH nebo plátce DPH z EU (Slovenský přepravce)
      >>>-
      >>>kde se tato přeprava v našem DAP objeví? Na ř. 26 -
      >>>jako přeprava související s dovozem nebo vývozem
      >>>zboží
      >>>nebo jako běžná služba od tuz.plátce nebo plátce daně
      >>>v
      >>>EU (Slovensko) nebo se do DAP neuvádí vůbec? Nějak
      >>>jsem se v tom zamotala a již jasné věci se zdají být
      >>>čím
      >>>dál tím víc nejasné. Děkuji moc za odpověď.
      >
      >

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).