Hlavní navigace

Uplatnění šumivých vín

  • (neregistrovaný) 109.80.123.---

    24. 10. 2011 10:08

    Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli lze uplatnit šumivá vína, když na nich je etiketa s logem společnosti?
    Děkuji za info.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 10. 2011 10:20

      V. (neregistrovaný) 77.240.96.---

      Re: uplatnění šumivých vín
      Tato vína nelze dát v žádném případě do daňových nákladů, ani u nich nelze uplatnit odpočet DPH.
      Jsou ŠUMIVÁ, což znamená, že nejsou tichá.

    • 24. 10. 2011 10:34

      jb (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: uplatnění šumivých vín
      daň z příjmu ,ne
      DPH má jinou definici, uplatnit lze
      §13/8
      c) poskytnutí dárku v rámci ekonomické činnosti, pokud jeho pořizovací cena bez daně nepřesahuje 500 Kč, a nebo poskytnutí obchodních vzorků bez úplaty v rámci ekonomické činnosti,

    • 24. 10. 2011 10:45

      V. (neregistrovaný) 77.240.96.---

      Re: uplatnění šumivých vín
      Máte pravdu, odpočet DPH by šel uplatnit
      Sama bych odpočet DPH ale při nákupu neuplatnila z důvodu, že nevím, zda podnikatel prokáže, že vína dal někomu v souvislosti s činností, která není od daně osvobozena a že se tak nemusí odpočet na vstupu krátit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).