Hlavní navigace

Mzda

 • (neregistrovaný) 85.71.196.---

  24. 10. 2011 13:31

  Dobrý den,
  manžel byl dlouhodobě nemocný. Byl mu přiznán částečný invalidní důchod. Ještě než mu skončila PN mu zaměstnavatel přislíbil, že i když má sníženou pracovní schopnost, může nastoupit zpět do zaměstnání (byl přijat na jinou práci s ohledem na jeho zdravotní stav). Po třech dnech v zaměstnání mu byla změněna pracovní smlouva z pracovního úvazku 40 hod. týdně na 25 hod. týdně. Jeho průměrná mzda před PN byla kolem 24.000,-Kč. Zaměstnavatel mu po ukončení PN začal vyplácet 53,50 Kč/hod. (jeho spolupracovníci, kteří vykonávají tu samou činnost jako on jsou placeni v průměru o 85,- Kč/hod více).Musím však podotknout, že v pracovní smlouvě je stanovena tato částka a zbytek byly prémie.
  Nikdo ho předem neupozornil na to, že bude mít takovou mzdu, ba naopak. Jeho přímý nadřízený mu řekl jakou asi bude mít hodinovou mzdu. Když se však dotazoval, proč je to jiné než se dohodli, nebyl mu schopen odpovědět. Šel se tedy zeptat majitele a ředitele firmy v jedné osobě na důvod, kde mu bylo 3x sděleno v pětiminutovém rozhovoru "co by jste si představoval, že budete dostávat když máte sníženou pracovní schopnost".
  Je to správné? Pokud ne, je možná nějaká obrana?

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 24. 10. 2011 13:34

   xy5

   Re: Mzda
   prémie nejsou nárokové
   pokud se mu zkrátil úvazek, potom by se krátila i měsíční mzda
   pokud měl hodinovou mzdu, tak je jedno jak dlouho pracuje, pořád má na hodinu stejně, jenom se to násobí více nebo méně hodinami

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).