Hlavní navigace

Reverse charge - stavebnictví

  • (neregistrovaný) 90.178.129.---

    24. 10. 2011 20:54

    Dobrý večer, vysvětlil by mi, prosím, někdo tuzemský reverse charge (teorii bych ještě pochopila, ale aplikace do praxe mi nějak nehraje). Byla jsem na školení i studovala zdejší historii, ale pořád mi to není úplně jasné :( Jsme stavební firma, která přijímá plnění (stavební práce) i od plátců a zároveň tyto plnění poskytuje dále plátcům. U faktur přijatých budeme muset daň dopočítat, přiznat a zaplatit a to ke dni UZP. Tzn.tedy že ji budeme vlastně odvádět (platit) za toho dodavatele, že? Zároveň si tu samou daň budeme moci nárokovat a to také ke dni UZP (na rozdíl od normálního režimu, kdy to nyní je nejdříve ke dni obdržení dokladu). Takže nula od nuly, ne? V tom případě nechápu §109 ručení za nezaplacenou daň (za tu ručí ten, pro něhož bylo plnění uskutečněno – odběratel). Vždyť by si jí přeci nemohl nárokovat, když by jí nepřiznal „zaplatil“? U vystavené faktury uvedeme základ daně a sazbu. Nic neodvádíme FÚ? Vykazování na řádcích 25 a 10 DP je mi pro zatím jasné. I když nevím, jak přesně má vypadat výpis z evidence pro daňové účely (potřebovala bych nějaký soubor v pdf jako vzor, protože stránky ČDS jsou snad jen pro IT nebo se pletu?). Vím, že je toho hodně, ale snad mě pochopíte. Děkuji moc předem a přeji jinak krásný večer.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).