Hlavní navigace

Statutár a cestovné

  • (neregistrovaný) 88.103.154.---

    25. 10. 2011 7:29

    Statutár (smlouva o výkonu bez nároku na odměnu) - je možné proplácet cestovné jako u normálního zaměstnance? Jinak statutár má ještě prac.sml. na jinou funkci, kde normálně cestovné proplácíme.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 10. 2011 7:56

      jb (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: Statutár a cestovné
      ano, ale dle pokynu D300 k §24
      33. Za pracovní cesty se považují také cesty členů statutárních orgánů vykonávané v souvislosti s výkonem této funkce, pokud se příslušná jednání konají na jiném místě, než je sídlo společnosti (družstva). Obdobně se posuzují i cesty jednatelů jako statutárních orgánů.

    • 25. 10. 2011 8:33

      alen1 (neregistrovaný) 46.135.120.---

      Re: Statutár a cestovné
      Tady bych s tí m polemizovala. Pokud je uzavřena smlouva o výkonu funkce - bezplatná, pak bych proplácené cestovní náhrady považovala za daňově problematické.

    • 25. 10. 2011 9:17

      zdeni (neregistrovaný) 88.103.154.---

      Re: Statutár a cestovné
      Takže náhrady u statutáru neproplácet. Jako zaměstnanci proplácíme normálně v souladu s jeho smlouvou. To je tedy pořádku?

    • 25. 10. 2011 13:15

      V. (neregistrovaný) 77.240.96.---

      Re: Statutár a cestovné
      Vygooglujte si
      "Pracovní cesty jednatelů"
      Zrovna v říjnu byl článek přesně k tomuto na du.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).