Hlavní navigace

Prosím mzdové účetní...

  • (neregistrovaný) 213.155.250.---

    25. 10. 2011 8:22

    Prosím, poradí někdo? Pokud zaměstnavatel poskytne zaměstnanci bezplatně auto jen k soukromým účelům, považuje se také za příjem zaměstnance částka 1 % ze VC vozidla, nebo je to jen v případě, že je auto poskytnuto pro služební i soukromé účely?
    Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 10. 2011 8:42

      jb (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: prosím mzdové účetní...
      Nejsem mzdová, ale §6 (1%) podlehá určitě a asi bych měla problém s uznáním nákladů na auto .(provoz, odpis)

    • 25. 10. 2011 8:57

      Darina (neregistrovaný) 213.155.250.---

      Re: prosím mzdové účetní...
      A co když zaměstnankyně odejde na mateřskou a auto jí zůstane k dispozici pro soukromé jízdy i nadále?

    • 25. 10. 2011 9:09

      jb (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: prosím mzdové účetní...
      Šéfova manželka?
      To už je dotaz pro ty mzdové. Mám pocit, že nesmí "mít příjem " z náplně práce "co měla před mateřskou. Doufám že mě za ty odborné názvy tady nikdo neukamenuje.

    • 25. 10. 2011 9:13

      Darina (neregistrovaný) 213.155.250.---

      Re: prosím mzdové účetní...
      Já jsem naprostý laik, takže ode mne máte rozhodně velké poděkování za Vaše reakce:-)

    • 25. 10. 2011 11:55

      jo (neregistrovaný) 194.228.7.---

      Re: prosím mzdové účetní...
      Zákon o dani z příjmu § 6 odst. 6 hovoří o tom, poskytuje-li zaměstnavatel zaměstnanci bezplatně motorové vozidlo k používání pro služební - i - soukromé účely, považuje se za příjem zaměstnance částka ve výši 1 % vstupní ceny vozidla za každý i započatý kalendářní měsíc poskytnutí vozidla. Takže pokud jen pro soukromé, pak s tím jsem se nesetkala. Pokud pro služební i soukromé, pak pokud je stále zaměstnancem a i když je na mateřské a defacto nemá mzdu, pořád je 1% z PC jejím příjmem, který je zaměstnavatel povinen zdaňovat a odvést z něho ZP a SP. Otázkou je, zda tento „příjem“ bere sociálka jako skutečný příjem pro to, aby nebyla vyplácená peněžitá pomoc v mateřství /jak naznačila kolegyně/. Domnívám se, že nikoliv, protože se jedná o fiktivní příjem, ale to je pouze má domněnka.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).