Hlavní navigace

Pronájem skůtru do Rakouska DPH ano ?

  • (neregistrovaný) 79.98.73.---

    25. 10. 2011 12:21

    Dobrý den,

    mám dotaz, vystavuji fakturu na pronájem skůtru rakouské firmě, plátci DPH, skůtr se poveze do Rakouska, máme fakturu vystavit s DPH nebo bez?
    Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 10. 2011 12:31

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: Pronájem skůtru do Rakouska DPH ano
      kde dojde k předání skůtru a na jak dlouhou dobu je pronajat?

    • 25. 10. 2011 12:48

      T.34 (neregistrovaný) 79.98.73.---

      Re: Pronájem skůtru do Rakouska DPH ano
      dobrý den,

      zatím není ujednáno na jak dlouhou dobu bude skůtr pronajmutý, faktura je psána jako jednorázové nájemné za pronajmutí na závody, zatím není jisté kolik závodů bude, takže možná to bude 14 dní, možná dva měsíce, ale částka byla dohodnuta na obě dvě varianty jednorázově.. Pro skůtru si rakouská firma přijela do Čech.
      děkuji moc za radu.

    • 25. 10. 2011 13:15

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: Pronájem skůtru do Rakouska DPH ano
      Pokud by se jednalo o krátkodobý pronájem dopravního prostředku (t.j. nepřesahujícího 30 dnů), pak je místem plnění tam, kde je dop. prostředek skutečně PŘEDÁN. Tam taky bude odvedeno DPH - § 10d ZDPH.
      Pokud se jedná o dlouhodobý pronájem DP, pak se postupuje podle § 9 odst. 1, kdy místem plnění je sídlo příjemce služby.

    • 25. 10. 2011 13:32

      T.34 (neregistrovaný) 79.98.73.---

      Re: Pronájem skůtru do Rakouska DPH ano
      Super, děkuju moc za informace, jste skvělá!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).