Hlavní navigace

Cizinci k nám vyslaní na práci

• (neregistrovaný) 83.240.26.---

25. 10. 2011 14:13

Prosím pěkně, zahraniční firma (asijská) vyšle své zaměstnance na nějakou dobu pracovat do české firmy (ta zahraniční je jejím vlastníkem). Co ta česká firma musí ohledně těch zahraničních pracovníků udělat (kromě ohlášení)? Česká firma nemá povinnost s nimi uzavřít nějaký pracovněprávní vztah, že ne? Placeni budou asijskou firmou, kterou jsou sem vysláni. Jak by to mělo probíhat, aby bylo vše správně a něco se nezanedbalo?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 10. 2011 15:39

Elda (neregistrovaný) 194.116.224.---

Re: Cizinci k nám vyslaní na práci
      Měli jsme obdobný případ - matka (AT) vyslala zaměstnance do Čech na práci. Pracovní poměr atd. - byl stále uzavřen v AT, odměňováni byli v AT.
      Mezi CZ a AT firmami bylo uzavřena smlouva o pronájmu pracovní síly a AT firma fakturovala za práci CZ firmě. Na faktuře byl uveden seznam zaměstnanců (určeno kolik peněz přichází na jejich mzdu) - to byl pro CZ firmu základ pro odvod daně ke kterému se ještě připočítalo klasicky 34 % a ze superhrubé mzdy se odvedla daň. O tuto zaplacenou daň zaplatila CZ firma méně té AT.
      Bylo to hezky popsáno v PaM Servis - http://www.pamservis.cz/print.phtml?cid=218467...

• 25. 10. 2011 16:03

Kara (neregistrovaný) 83.240.26.---

Děkuji, ale odkaz nejde otevřít, chce to heslo. Kdy to bylo? Teď platí, že půjčovat zaměstnance můžou pouze agentury práce. Já ten náš případ beru podobně jako když Češi vyšlou do zahraničí např. montéry. Ti také zůstávají zaměstnanci české firmy, která vše platí. Šlo mi o to, co kam ohlásit.

• 25. 10. 2011 16:20

s (neregistrovaný) 212.24.139.---

budou vyslaní a nebudodu přes mzdy, stejně musí mít pracovní povolení,když budou více jak 183 cca dní, také daní a musí si platit extra zdrav.pojištění. Je to docela složité,víc fakt nevím

• 26. 10. 2011 14:43

Elda (neregistrovaný) 194.116.224.---

Bylo to ze 14.7.2009. Bohužel od roku 2009 jsem to nedělala, takže mi změna zřejmě unikla.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).