Hlavní navigace

Mzdovky,prosím..přihláška Slováka,Rusa

• (neregistrovaný) 89.176.106.---

25. 10. 2011 14:30

Dobrý den,prosím o upřesnění. Máme zaměstnat jednoho Slováka.......bez trval.bydliště v ČR.....tedy ho nahlásím na ÚP a jelikož již v ČR pracoval,tak má přidelenou kartičku VZP,tudíž ho jen normálně přihlásím s kodem P nebo jinak?
    A druhý zaměstnanec je Rus,ale s trvalým pobytem v ČR. Kartičku také má. Takže toho nemusím přihlásit na ÚP,je to tak správně?
    Děkuji za pomoc

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 10. 2011 14:57

Elda (neregistrovaný) 194.116.224.---

Re: Mzdovky,prosím..přihláška Slováka,Ru
      Mě na ÚP řekli, že mám hlásit "cizince" nebo občana EU dle toho jako má národnost bez ohledu na trvalý pobyt.

• 25. 10. 2011 15:11

p (neregistrovaný) 78.80.82.---

já mám taky jednoho Slováka bez trvalého pobytu, taky před námi pracovall v ČR a má kartičku VZP, na ÚP jsem ho hlásila v den nástupu a na VZP kódem "A". Potom mi došel od VZP dopis, ve kterém nám sdělují, že po ukončení pracovního poměru máme vždy zaměstnanci odebrat evropský zdravotní průkaz a vrátit ho zpět na VZP (to jen pro informaci).

• 25. 10. 2011 19:01

ajana (neregistrovaný) 80.188.247.---

Ohledně Rusa - nahlasit na ÚP v den nástupu(formulář "oznámení o nástupu do zaměstnaní"), po ukončení zaměstnaní - nahlasit ukončení na ÚP(formulář "informace o ukončení zaměstnaní")

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).