Hlavní navigace

Zdravotní problémy a práce..

 • (neregistrovaný) 217.207.140.---

  25. 10. 2011 16:37

  Dobrý den,

  mám takový asi netradiční dotaz. Zajímal by mne názor na situaci, kdy pracovnice má vystavený lékařský posudek (od zavodního l.), že stávající práce nevyhovuje jejím zdravotním problémů. Nyní se má vracet po dlouhodobé nemoci, chtěli jsme jí umístit na jiné pracoviště, které je jediné jakžtakž vyhovující..ona ovšem nesouhlasí a chce nám podepsat "nějaký papír", že na své riziko bude pracovat i nadále na svém původním pracovišti. Nesetkal se někdo s tímto? Obávám se, že si zaměstnavatel nemůže troufnout jí toto povolit a za rok, dva řešit nemoc z povolání, že.. to bych se docela bála, že "nějaký podepsaný papír" pak bude k ničemu..
  Co myslíte? Ona z nějakého záhadného důvodu vyloženě na to nové pracoviště nechce. A se změnou smlouvy také musí asi souhlasit, i kdy jí ze zákona převedeme na jiné vhodné pracoviště...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 25. 10. 2011 21:40

   div (neregistrovaný) 78.102.38.---

   Re: zdravotní problémy a práce..
   Absolutně ji nesmíte nechat vykonávat práci, jestliže lékař vydal posudek, že danou práci není schopna dlouhodobě vykonávat. Dejte jí výpověď podle § 52 písm. e) , ale pozor - ve výpovědní době ji nesmíte nechat tuto práci dělat. Nejlépe ji nechat doma a platit průměrem.

  • 26. 10. 2011 9:39

   VH

   Re: zdravotní problémy a práce..
   Já bych tak urgentní nebyla - když se budu držet slov, která uvedla tazatelka, tak lékař neuvedl, že zaměstnankyně pozbyla vzhledem ke svému zdravotnímu stavu DLOUHODOBĚ způsobilosti dále konat dosavadní práci (nevíme, možná to tam je). Navíc se v dotazu motá jiná práce a jiné pracoviště.

  • 26. 10. 2011 13:00

   jop (neregistrovaný) 217.207.140.---

   Re: zdravotní problémy a práce..
   Ano, lékař právě neuvedl, že dlouhodobě pozbyla způsobilost ke konání dosavadní práce, proto to zatím na tu výpověď nevypadá. Navíc u nás byl na prohlídce a vystavil jí potvrzení, že jinou práci na jiném pracovišti vykonávat může, protože jsme se snažili hledat práci, kterou může dělat. A jde o to, že ona jí dělat nechce a chce na tu původní co má zakázáno...je to zamotané.. Co byste tedy radila vy?

  • 26. 10. 2011 13:49

   VH

   Re: zdravotní problémy a práce..
   Z toho, co píšete, by se mohlo jednat o postup podle § 45 ZP - ve hře jsou provozní možnosti, které by vám nemusely umožnit převedení na jinou práci nebo přeložení na jiné pracoviště. Ale musí se jednat o doporučení lékaře, nikoliv konstataci dlouhodobé nemožnosti konat dosavadní práci. Abych byla konkrétnější, musela bych ten posudek vidět.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).