Hlavní navigace

Daň z nemovitosti

  • (neregistrovaný) 85.239.224.---

    25. 10. 2011 18:26

    V roce 2010 jsem na Hypoteku koupila byt. byt jsem si prevzala 23.11.2010. Do katastru jsem byla zapsana jako vlastnik az v lednu nejak myslim to bylo kolem 15., pokud dobre pocitam tak bych v roce 2012 mela podat danove priznani za rok 2011 je to tak? dekuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 10. 2011 9:46

      DM (neregistrovaný) 193.85.112.---

      Re: daň z nemovitosti
      Na to tak nějak se musíte podívat na smlouvu kde bude nabytí právní moci. Je pro Vás určující pravděpodobně tento § 13a bod 10 ....(10) Nebylo-li do 31. prosince roku, ve kterém byl podán návrh na vklad práva vlastnického do katastru nemovitostí rozhodnuto o jeho povolení, je poplatník povinen za nemovitost, která byla předmětem vkladu práva vlastnického podat daňové přiznání nejpozději do konce třetího měsíce následujícího po měsíci, v němž byl zapsán vklad práva vlastnického do katastru nemovitostí. Daňové přiznání poplatník podává na zdaňovací období následující po roce, v němž vznikly právní účinky vkladu. Povinnost podat daňové přiznání nevzniká, pokud daňové přiznání za nemovitost podal současný společný zástupce nebo společný zmocněnec.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).