Hlavní navigace

Převedení na jinou práci

• (neregistrovaný) 82.99.163.---

26. 10. 2011 8:28

dobrý den
    mám se svým zaměstnavatelem již několik let pracovní smlouvu na dobu neurčitou, na pozici autolakýrník ( toto je i uvedeno v pr. sml.), od 1. 11. 2011 ale lakovnu pronajal jiné osobě a mě odmítá dát výpověď s nárokem na odstupné, chce po mě dohodu. pakliže nebudu souhlasit, převede mě na jinou práci, prý klidně i mytí aut či úklidové práce. má na toto právo a jak se mohu bránit?

mohu i nějak využít situaci, kdy mi zaměstnavatel výplatu za měsíc srpen 2011 poslal až 17. 10. 2011.

děkuji moc za odpověď

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 10. 2011 13:30

Jitule (neregistrovaný) 88.103.144.---

Re: převedení na jinou práci
      Ten problém je na straně zaměstnavatele. Pokud Vás nemůže zaměstnávat jako autolakýrníka,pak je dán výpovědní důvod dle § 52c) s nárokem na odstupné. Dohodu můžete také uzavřít, ale pak by bylo dobré tam uvést důvod, abyste měl nárok na odstupné, případně vyjednat vyšší odstupné a dřívější ukončení PP. Jinak se můžete obrátit na inspektorát práce, ale vymoci odstupné a další finanční nároky můžete pouze prostřednictvím soudu.
      Ohledně výplaty-výplata za srpen byla splatná do konce září (§ 141 ZP). Nevyplatí-li zaměstnavatel mzdu do 15.dnů, můžete PP zrušit okamžitě dle § 56 b). I v tomto případě máte nárok na 2-měsíční odstupné (§ 67 ZP).

• 26. 10. 2011 14:11

Kara (neregistrovaný) 83.240.26.---

Opravím: odstupné je vždy nejméně 3měsíční.

• 26. 10. 2011 14:16

Jitule (neregistrovaný) 88.103.144.---

Jejda, chybička se vloudila. Samozřejmě 3-měsíční! Díky za opravu! ;O)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).