Hlavní navigace

Dodávka do EU neplátci DPH!

  • (neregistrovaný) 88.100.22.---

    26. 10. 2011 13:06

    Dobrý den,
    prosím zkušenější o radu - prvně dodáváme náš výrobek vč. montáže do EU (Rakousko). My jsme čtvrtlení plátci DPH, odběratelem je fyzická osoba - neplátce DPH. Vyčetla jsem správně v historii, že v případě neplátce DPH vystavíme fakturu s DPH 20%? O snížené sazbě se v tomto případě asi nedá uvažovat, že? Na kterém řádku v DP budu DPH mít? Souhrné hlášení se nepodává?
    Budeme prvně vystavovat zálohovou fakturu, DPH odvedu po obdržení zálohy stejně jako u faktur se zdanitelným plněním v ČR?
    Děkuji za odpověď.
    Jiv

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 10. 2011 13:37

      klara2 (neregistrovaný) 90.178.98.---

      Re: Dodávka do EU neplátci DPH!
      Dobrý den,
      zrovna řeším stejný případ... já myslím, že by se mělo fakturovat bez DPH a daň odvést v místě plnění - tzn. v Rakousku, kde budou probíhat práce.. Ale tím, že se budou vykonávat práce v Rakousku, se musí firma zaregistrovat k plátcovství daně v té dané zemi..
      Promítne se na ř. 26..
      Info jsem nasbírala taky zde v diskuzích od paní Jany N. a dalších.. ale ted bych potřebovala ještě zjistit, jak to probíhá s dan. přiznáním v Rakousku. Takže prosím, jestli má někdo zkušenosti s pracema v Rak. a bude ochotný poradit tak budeme s předchozí tazatelkou/tazatelem rádi.

    • 26. 10. 2011 13:54

      Jiv (neregistrovaný) 88.100.22.---

      Re: Dodávka do EU neplátci DPH!
      Tak teď jsem z toho nějaká zmatená, také jsem čerpala v historii z diskuzí s paní Janou N., ale o registraci dodavatele v Rakousku jsem se nikde nedočetla. Nevím, jestli jste mě špatně nepochopila. My jsme tuzemská firma a jsme čtvrtletní plátci DPH, odběratel je Rakušan - fyzická osoba, neplátce DPH, místo plnění je Rakousko.
      Jiv

    • 26. 10. 2011 13:58

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: Dodávka do EU neplátci DPH!
      § 7/3 . pokud je dodání zoží spojeno s jeho instalací a montáží osobou, která zboží dodává za místo plnění se považuje místo, kde je zboží instalováno a smontováno

    • 26. 10. 2011 14:12

      Jiv (neregistrovaný) 88.100.22.---

      Re: Dodávka do EU neplátci DPH!
      Paní Jano děkuji za odpověď, montovat budeme v Rakousku, takže místo plnění je mi jasné. Jen si nejsem jista, jak s DPH, když rakouský odběratel - fyz. osoba, která není plátcem DPH v Rakousku.U zálohy musím ke dni jejího přijetí odvést DPH 20% a konečnou fakturu vystavím s DPH 20%?Na kterém řádku v DP to bude?Děkuji za odpověď.
      Jiv

    • 26. 10. 2011 17:49

      Zdena R (neregistrovaný) 78.102.138.---

      Re: Dodávka do EU neplátci DPH!
      Nevím, o které dani mluvíte, Rakušané mají také sazbu 20%.
      V českém přiznání k DPH se toto plnění objeví jen na řádku 26.
      Odpověď paní Jany máte zde: http://business.center.cz/business/diskuze/zprava.aspx?id=865599

    • 26. 10. 2011 14:05

      klara2 (neregistrovaný) 90.178.98.---

      Re: Dodávka do EU neplátci DPH!
      Jenže pokud tam budete provádět práce a nebudete zaregistrovaní, tak by to mohla být "práce načerno" ne..? Zaměstnanci tam musí být přihlášení na soc. atd..

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).