Hlavní navigace

Zástup za RD, výpověď

  • (neregistrovaný) 195.39.65.---

    27. 10. 2011 8:57

    Prosila bych radu. kamarádka nastoupila do práce jako zástup za RD, nyní všechny propustili § 52 c. Teď si nejsem jistá, jestli i paní na RD jelikož ji ochraňuje zákoník práce § 53. Mohl by odejít dohodou v návaznosti na § 52 c s odstupným? Asi taky ne. Tak teď se ptám co s kamarádkou. Jelikož paní je stále na RD a ona je za ni zástup její PP pokračuje, když ji tedy chtěji propustit dříve než je sjednáno tak jí také náleží odstupné dle § 52 c? Mám pravdu?
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 10. 2011 10:41

      katkaf (neregistrovaný) 195.39.65.---

      prosím nikdo neví?
      >Prosila bych radu. kamarádka nastoupila do práce jako
      >zástup za RD, nyní všechny propustili § 52 c. Teď si
      >nejsem jistá, jestli i paní na RD jelikož ji ochraňuje
      >zákoník práce § 53. Mohl by odejít dohodou v
      >návaznosti na § 52 c s odstupným? Asi taky ne. Tak teď se ptám
      >co s kamarádkou. Jelikož paní je stále na RD a ona je
      >za ni zástup její PP pokračuje, když ji tedy chtěji
      >propustit dříve než je sjednáno tak jí také náleží
      >odstupné dle § 52 c? Mám pravdu?
      >Děkuji

    • 27. 10. 2011 12:58

      Jitule (neregistrovaný) 88.103.144.---

      Re: prosím nikdo neví?
      Předpokládám, že kamárdka má pracovní smlouvu na dobu určitou jako zástup paní A. Takže pokud bude zrušena funkce, kterou vykonávala paní A a následně kamarádka na zástup a předají výpověď paní A z důvodů dle § 52 a) nebo b)-rušení nebo přemístění zaměstnavatele (nevztahuje se zákaz výpovědi ani na zaměstnance na RD-§ 54), potom by kamarádce skončil PP, protože by "odpadl" zástup a ona by neměla na odstupné nárok. Pokud by se jednalo o jiný výpovědní důvod, buď bude muset zaměstnavatel počkat než paní A skončí RD nebo s ní uzavřít dohodu o ukončení PP. Ani v tomto případě by kamarádka neměla nárok na odstupné.
      Pokud by však byla předána výpověď kamarádce z důvodu zrušení funkce, kterou vykonává, měla by na odstupné nárok ona i paní A. Ale předpokládám, že zaměstnavatel si to pozjišťuje, aby neplatil dvakrát. Snad jsem se trefila správně a napsala to srozumitelně.

    • 27. 10. 2011 13:45

      katkaf (neregistrovaný) 195.39.65.---

      Re: prosím nikdo neví?
      ¨máte pravdu a může zaměstnavatel rozvázat PP dohodou s výpovědním důvodem § 52 c i když je paní stále na RD? Tím, že se bude rušit PP paní na ŘD samozřejmě skončí i PP kamarádce, která dělá zástup.

    • 27. 10. 2011 13:56

      Jitule (neregistrovaný) 88.103.144.---

      Re: prosím nikdo neví?
      Dohodou může PP skončit kdykoliv, tedy i v době RD či nemoci. Bude-li to požadovat zaměstnanec, pak tam musí být uveden i důvod skončení - v uvedeném případě tedy nadbytečnost dle § 52 c). Pak už je to jenom na tom, zda na to paní A přistoupí.

    • 27. 10. 2011 14:04

      katkaf (neregistrovaný) 195.39.65.---

      Re: prosím nikdo neví?
      Aha děkuji moc, nebyla jsem si jistá, když je to vlastně s pomocí § 52 c, kvůli odstupného, zda se na toto dohoda vztahuje. Ještě jednou moc děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).