Hlavní navigace

Oprava pohledávky + opravná položka

  • (neregistrovaný) 193.165.66.---

    27. 10. 2011 12:15

    Dobrý den,chtěla jsem se zeptat mohu vystavit ODD k pohledávce za dlužníka v insolven.řízení (splňuje všechny podmínky) ale na kterou je v účetnictví udělaná účetní nebo daňová opravná položka? musela bych jí nějak opravovat? Protože u jedné faktury mám 100% účetní OP a u druhé 50% daňovou OP. Děkuji za radu

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 10. 2011 17:58

      V. (neregistrovaný) 77.240.96.---

      oprava výše daně u pohled. za dlužníky
      Pokud vím, tak oprava výše daně u pohledávek za dlužníky v insolvenčním řízení dle ZDPH § 44 a § 46 se neváže na opravné položky.

      Účtování vrácené daně u věřitele – výnosově 34x/64x (+ sama bych doporučila k těmto výnosům účtovat i podrozvahu)

      Problematika zpracování na Koordinačním výboru MFČR a Komory daňových poradců ČR, KV č. 326/23.02.11 – Způsob účtování opravy daně z přidané hodnoty u pohledávek za dlužníky v insolvenčním řízení

      Strana 25

      http://cds.mfcr.cz/cps/rde/xbcr/cds/2011KVKDP30_03_2011.pdf

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).