Hlavní navigace

Dovolená

  • (neregistrovaný) 90.177.97.---

    27. 10. 2011 12:37

    Dobrý den, máme zaměstnance který má 20 dní staré dovolené ale nemůžeme ho teď poslat na ŘD, je moc práce. Můžu mu ji prostě proplatit? Celý měsíc pracoval, ale dostane ji k tomu proplacenou. Vedení se tak s ním dohodlo ale nevím zda to jde.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 10. 2011 12:43

      markov (neregistrovaný) 82.114.193.---

      Re: dovolená
      Nejde. Dovolenou lze proplatit pouze při skonční pracovního poměru - § 222 odst. 2 ZP.
      Čerpání dovolené nařiďte na prosinec. Pokud nenařídíte, pak automaticky - ze zákona - viz § 218 odst. 4 ZP - nastupuje na dovolenou první pracovní den v listopadu.

    • 27. 10. 2011 13:01

      Vanes (neregistrovaný) 90.177.97.---

      Re: dovolená
      v § 222 se ale mluví o tom, že dodatkovou dovolenou lze proplatit i když nekončí pracovní poměr, tzn. týden dodatkové lze proplatit, zbytek nařídit

    • 27. 10. 2011 13:03

      jasná (neregistrovaný) 78.157.177.---

      Re: dovolená
      A vy máte dodatkovou dovolenou ? Nejdříve si zjistěte, co je to dodatková dovolená, ať neuděláte chybu.

    • 27. 10. 2011 12:51

      all (neregistrovaný) 46.227.168.---

      Re: dovolená
      Jak je možné, že to nevíte ? § 211 až 223 přesně stanoví, kdy lze dovolenou proplácet atd.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).