Hlavní navigace

DPH u vystavené faktury

  • (neregistrovaný) 62.168.45.---

    27. 10. 2011 14:01

    Dobrý den, za září jsem vystavila fakturu na dodávku a montáž otopných těles a dle objednávky - kde použil slovo chalupa, jsem uvedla do faktury 20% sazbu DPH. DPH už mám odvedené. Dnes jsem zjistila, že pán rozporuje výši DPH. Pán říká chalupa proto, že tam nebydlí. Je to RD, který zdědil a dle katastru jde opravdu o nemovitost určenou k bydlení. Prosím jak by jste postupovali?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 10. 2011 20:00

      V. (neregistrovaný) 77.240.96.---

      Re: DPH u vystavené faktury
      Zjistit, zda objekt splňuje parametry sociálního bydlení pro účely DPH.

      Pokud ano, tak dle mého názoru postupovat podle § 43 ZDPH

      Oprava sazby DPH
      http://www.stormware.cz/zmeny-DPH-od-1-4-2011/#oprava_sazby

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).