Hlavní navigace

Náklad na vzdělání

  • (neregistrovaný) 78.156.40.---

    27. 10. 2011 15:48

    Dobrý den,

    nejsem si jistá jestli si jako OSVČ můžu dát do nákladů poplatek za zkoušku, která slouží k prohloubení mých znalostí jako OSVČ a ke které mám vystavený doklad, ale vykonaná zkouška nebyla úspěšná, tedy nezískala jsem žádné osvědčení.

    Děkuji za názory. Petra

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 10. 2011 22:23

      deb (neregistrovaný) 78.24.10.---

      Re: Náklad na vzdělání
      To by nevadilo, že jde o neúspěšnou zkoušku, ale musí jít o zkoušku dle zákona o ověřování dalšího vzdělávání.

    • 30. 10. 2011 8:49

      V. (neregistrovaný) 77.240.96.---

      Re: Náklad na vzdělání
      Chcete si poplatek dát do daňových nákladů/výdajů, nebo si ho odečíst ze základu daně podle § 15 odst.8 ?

      Náklad/výdaj podle ZDP § 24 - záleží na tom, jak tento poplatek při případné kontrole obhájíte. Je to jen na Vás.

      Odčitatelná položka ze základu daně - záleží na tom, zda jsou splněny podmínky § 15 odst.8, zda se jedná o další vzdělávání jak již přede mnou uvedla deb.
      Zákon č. 179/2006 Sb., o ověřování a uznávání výsledků dalšího vzdělávání a o změně některých zákonů (zákon o uznávání výsledků dalšího vzdělávání).

      ZDP § 15 odst. (8) Od základu daně ve zdaňovacím období lze odečíst úhrady za zkoušky ověřující výsledky dalšího vzdělávání podle zákona o ověřování a uznávání výsledků dalšího vzdělávání82a), pokud nebyly hrazeny zaměstnavatelem ani nebyly uplatněny jako výdaj podle § 24 poplatníkem s příjmy podle § 7, nejvýše však 10 000 Kč.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).