Hlavní navigace

OSVČ - délka splatnosti faktury

  • (neregistrovaný) 81.30.243.---

    28. 10. 2011 19:45

    Dobrý večer.
    Jsem OSVČ a dělám něco pro jednoho soukromníka, kterému jsem oznámila, že k poslednímu listopadu končím. Soukromník mi řekl, že si na poslední fakturu mám dát 90-ti denní splatnost, že dříve mi fakturu (mojí práci) nezaplatí. Má na to právo? Není nějaká lhůta? Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 10. 2011 22:32

      V. (neregistrovaný) 77.240.96.---

      Re: OSVČ - délka splatnosti faktury
      Jedná se o smluvní ujednání
      Obchodní zákoník § 340

      další informace můžete najít v těchto článcích:

      http://www.i-poradce.cz/SubPages/OtvorDokument/Clanok.aspx?idclanok=90622&zor=1

      http://www.penize.cz/obchodni-pravo/215929-maximalni-doba-splatnosti-faktur

      http://www.ucetnikavarna.cz/diskuse/vypis-prispevku/forumid-3903-splatnost-faktur/

      A co na to Evropský parlament
      http://www.cpma.cz/aktuality/standardni-lhutu-splatnosti-faktur-schvalil-i-evropsky-parlament-18/

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).