Hlavní navigace

PAMICA - náhradní volno

• (neregistrovaný) 77.104.210.---

29. 10. 2011 9:40

Dobrý den, jak řešíte v programu PAMICA náhradní volna? Mzda je časová kombinovaná s úkolovou. U měsíční mzdy je mi to jasné ale u časové nevím. Zaměstnanec dostane zaplaceno vše co odpracoval včetně hodin navíc. Pak např.další měsíc dostane zaplaceno zase jen co odpracoval a jde mi hlavně o to, jaký druh nepřítomnosti zvolit při čerpání náhradního volna. Na poradenské lince Stormware mi poradili neplacené volno. Ale to krátí dovolenou a také dopočítává zdrav.pojištění,což je pro tento účel nežádoucí. Má někdo prosím toto vymyšleno,jaký druh nepřítomnosti použít?
    Zkoušel jsem i hodiny nad úvazek zadat mínusem,ale program to neumožní.
    Za případné rady děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 10. 2011 9:56

V. (neregistrovaný) 77.240.96.---

Re: PAMICA - náhradní volno
      V SW POHODA bych to asi řešila druhem nepřítomnosti "neplacené volno (právní nárok)"
      V SW PAMICA nevím, není tam podobný druh nepřítomnosti?

• 29. 10. 2011 13:36

Radim (neregistrovaný) 88.146.220.---

Podrobný seznam tam je, ale právě že z nich nějak nevyhovuje žádný. Buďto to krátí dovolenou nebo to dopočítává zdravotní pojištění. Zkusil jsem všechno, ale nedaří se. Ta nepřítomnost neplacené volno (právní nárok) též krátí dovolenou a nelze nastavit, aby dovolenou nekrátil (zatržítko je nepřístupné). No uvidíme, snad se ještě někdo ozve. I tak Vám děkuji za reakci.

• 29. 10. 2011 15:26

v.e.n.d.y.

Já asi příliš nerozumím otázce. U nás, pokud někdo dělá hodiny navíc s tím, že si je příští měsíc vybere, vykazuji v docházce a proplácíme jen stanovený měsíční úvazek a hodiny navíc eviduje vedoucí zvlášť. Příští měsíc si zaměstnanec vybere hodiny navíc, ale v docházce má opět plný pracovní měsíc...

• 29. 10. 2011 18:01

Radim (neregistrovaný) 88.146.220.---

Ale firma chce takto.Např.v prosinci zam.odprac.200 hod.Dostane zapl.200 hod.bez přípl.Se zamtelem je domluvený na čerpání NV za naprac.hod. čili v lednu si zam.vybere to,co naprac.v prosinci (v lednu neplac.) a zbytek hod.zase dostane zapl. jen to co odprac.Dotaz zní,jaký druh nepřítomnosti (v lednu) zvolit v programu PAMICA při čerpání NV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).