Hlavní navigace

MHD

  • (neregistrovaný)

    30. 10. 2011 20:41

    Dobrý večer, firma zaplatila zaměstnanci roční MHD, zaměstnanec dává každý měsíc do poklady určitou část. Jak mám účtovat? minulá účetní účtovala na 512, tedy 211/512 má tak 512 mínusem. Nějak se mi to nezdá, nelíbí se mi ten mínus ve výsledovce. Je to danový náklad když jde o zaměstnance?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 31. 10. 2011 12:50

      jb (neregistrovaný)

      Re: MHD
      Mě se zas nelíbí , to jak firma zaplatila roční MHD. Tak jak to popisujete, může jít o daňový náklad (za podmínek §24/j/5) ale určitě se jedná o "zdanitelnou" položku ke mzdě zaměstnance a v žádným případě nemá co vracet.
      Máte možnost stanovit "paušální náhrady" (až do výše roční jízdenky, nebo i více - či méně), ale ne proplácet "šalinkartu".
      např. takto
      "Pro pracovníka podatelny se stanovuje podle § 182 Zákoníku práce paušální náhrada za jízdní výdaje městskou hromadnou dopravou ve výši xxxxKč měsíčně.Tyto výdaje souvisí s podáním podnikové pošty u příslušné pobočky České pošty, a.s.
      Výpočet paušální náhrady: každý den 1 jízda po xx,- Kč ze zastávky xxxx, směrem na xxx. Paušál je vypočítán pro 21 pracovních dní.Stanovená paušální náhrada bude krácena za dny nepřítomnosti zaměstnance v práci v částce ve výši xx,- Kč za každý neodpracovaný den. "
      Pak se bude jednat o daňový náklad, který nebude podléhat přidanění

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).