Hlavní navigace

Uplatněni DPH za zboží z Polska

  • (neregistrovaný) 90.179.170.---

    31. 10. 2011 8:48

    Když se přes internet objedná zboží, které je odesláno prodávajícím z Polska, ale zaplatí se v ČR předem a odesílatel (Polák) je registrovný k DPH v ČR, tak lze uplatnit na vstupu odpočet DPH? Doklad splňuje náležitosti daň. dokladu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 31. 10. 2011 8:56

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: uplatněni DPH za zboží z Polska
      pokud má dodavatel i odběratel české dič , sazbu a dph 20%, náležitosti DD-odpočet ř. 40

    • 31. 10. 2011 9:00

      JF (neregistrovaný) 90.179.170.---

      Re: uplatněni DPH za zboží z Polska
      Děkuji, mě tam právě mate to, že odesláno bylo prodávajícím z Polska, čili jakoby místo zdanitelného plnění je v Polsku. Ale asi to, že je prodávající registrován k DPH v ČR, tak nezáleží na tom, odkud zboží bylo odesláno. To jsem právě v zákoně nemohla najít.

    • 31. 10. 2011 9:10

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: uplatněni DPH za zboží z Polska
      § 16 - pořízení zboží z EU-pokud by bylo-podnímkou je nákup od osoby registrované v jiném členském státě - a to není- je registrován v ČR.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).