Hlavní navigace

Dovolená ve svátek

  • (neregistrovaný) 78.80.92.---

    31. 10. 2011 15:18

    Dobrý den,
    naše zaměstnankyně si vzala dle vlastního přání 3 týdny dovolenou a připadl do toho i říjnový svátek. Má měsíční mzdu, rovnoměrnou pracovní dobu. Tak nevím, jestli jí mám za 28. říjen dát náhradu mzdy za svátek, či náhradu mzdy za dovolenou. Poradí někdo? Předem děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 31. 10. 2011 15:21

      Květa, (neregistrovaný) 90.182.46.---

      Re: dovolená ve svátek
      Logicky čerpá za dny, kdy by měla pracovat. Tzn. 3 týdny =
      14 dnů dovolená a 1 den svátek.

    • 31. 10. 2011 16:23

      sojka (neregistrovaný) 212.24.139.---

      Re: dovolená ve svátek
      no jestli má měsíční mzdu tak je svátek zahrnut ve mzdě,průměrem tedy svátek ne. Ale jinak má na svátek nárok, není to její pracovní den

    • 31. 10. 2011 21:11

      atreus

      Re: dovolená ve svátek
      Viz § 219 odst. 2 ZP

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).