Hlavní navigace

Podpůrčí doba

  • (neregistrovaný) 90.182.174.---

    1. 11. 2011 12:22

    Dobrý den, co pro nás jako zaměstnavatele znamená,že jsme obdrželi v září dopis z OSSZ,že té a oné osobě končí 25.10.2011 podpůrčí doba. Nemám žádné další informace a dotyčná osoba do práce nepřišla, nemám nic a nevím, co pro nás to znamená, jaké máme povinnosti a nebo co můžeme.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 11. 2011 12:33

      xy5

      Re: Podpůrčí doba
      a co přesně napsali? Kolik dnů má vyčerpaných? Dotyčný je nadále nemocný nebo přestal chodit do práce (z jakého důvodu)?

    • 1. 11. 2011 12:40

      viola2 (neregistrovaný) 90.182.174.---

      Re: Podpůrčí doba
      V souladu s ustanovením §84 odst. 2 pís,.I) zákonač. 187/2006 Sb. o nemocenském pojištění, Vás upozorňujeme, že v souvislosti s dočasnou prac. nesch. ...dojde v případě jejího pokračování bez přerušení k čerpání PD v délce 180 dní ke dni 25.10.2011.Dotyčná osoba byla nemocná i únor, březen a od května. A dále že ošetřujcí lékař má povinnost po uplytnutí 180 KD PN posoudit, zda je či není zdravotní stav pojištěnce stabilizovaný atd..Nic konkrétního a my nic nevíme..bohužel.. Dnes je nový měsíc a já čekám co dostanu za lístek.

    • 1. 11. 2011 12:45

      xy5

      Re: Podpůrčí doba
      tak to je jen informace, hlavně pro jeho ošetřujícího lékaře (zda to vidí např. na invalidní důchod nebo se jeho zdrav. stav má tendenci v dohledné době zlepšovat)
      založte a on bude pravděpodobně dále nemocný, takže bude nosit nadále lístky

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).