Hlavní navigace

Špatně zařazený pracovník -mzdové účetní

• (neregistrovaný) 88.102.129.---

2. 11. 2011 7:58

prosím zkušenější mzdové účetní
    jsme ZŠ, vrátila jsem se letos po PPM zpět do práce a zjistila, že kolegyně zařadila jednoho zaměstnance do vyššího stupně o rok později, tato chyba se táhne od roku 2006.
    Po konzultaci s vedením bylo rozhodnuto, že bude zaměstnanci doplacen rozdíl v tarifním platu, tedy když měl mít měsíční tarif např. 17500 a měl 17000, tak doplatíme 12 x 500. To, že měl chybou snížený průměr pro náhrady řešit nebudeme.
    Sedím nad tím už týden a začínám se do toho zamotávat,
    když pracovník odpracoval celý měsíc je to jasné, dostane doplatek 500,-, ale zarazila jsem se u toho, když měl dovolenou, třeba 4 dny,a v měsíci bylo 23 prac. dnů, myslím si, že nemůžu počítat doplatek 500,-, ale 17000:23x19=14044
    17500:23x19=14456
    doplatek je tedy 412,-
    myslíte je tento postup správný?
    Budu vděčná za jakékoliv rady a poznámky

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 11. 2011 8:08

jasná (neregistrovaný) 78.157.177.---

Re: špatně zařazený pracovník -mzdové úč
      Nepočítám plat, ale mzdu, takže nějaké tarifní třídy mi nic neříkají. Ale když nad vaším případem uvažuji, doplácela bych za každý měsíc 500,-Kč. Je pravda, že při dovolené, se tarif pokrátí na odprac. hodiny, ale zaměstnanec byl potom poškozený i při výpočtu dovolené. Protože dovolená se počítá z průměru, který by byl při navýšení třídy vyšší. A on tarif neměl navýšený, tudíž i výpočet dovolené byl nižší.

• 2. 11. 2011 8:16

Marie M. (neregistrovaný) 88.102.129.---

děkuji za odpověď, nejlepší řešení by bylo zohlednit doplatek i z náhrad za dovolenou, jenže to bych musela vypočítat za každé čtvrtletí průměry atd... a to bych si mohla asi hodit...
      mám jen strach z toho, jak by se na tento způsob doplatku dívala kontrola, dostáváme totiž peníze na platy z KrÚ formou dotace a ta je každoročně zúčtována a na kraj se mi moc volat nechce

• 2. 11. 2011 8:27

RenataH (neregistrovaný) 80.188.42.---

V takovém případě bych asi na ten kraj zavolala. Je to menší zlo, než potom vysvětlovat, obhajovat a třeba i opravovat. Co se týče řešení, souhlasím s jasnou, také bych doplatila za každý měsíc 500,- Kč. Nebo méně, ale v tom případě přepočítat i průměry na náhrady.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).