Hlavní navigace

Přílohy k přihlášce pohledávky

  • (neregistrovaný) 77.48.160.---

    2. 11. 2011 13:00

    Podáváme poprvé přihlášku pohledávky s předepsanými přílohami. Musí být kopie smluv,faktur nebo OR ověřené? Nemá být výpis OR originál?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 11. 2011 14:13

      ... (neregistrovaný) 193.86.121.---

      Re: Přílohy k přihlášce pohledávky
      Výpis z OR by měl být originál nebo úředně ověřená kopie, stejně jako případná plná moc. Ostatní nikoli.

      § 22 vyhl. 311/2007 Sb.
      Přílohami přihlášky pohledávky jsou
      a) listiny dokládající existenci věřitele - právnické osoby, například výpis z obchodního rejstříku nebo obdobného registru,
      b) kopie smluv, soudních nebo jiných rozhodnutí a dalších listin dokládajících údaje uvedené v přihlášce pohledávky,
      c) plná moc udělená věřitelem zmocněnci, pokud je věřitel zastoupen na základě plné moci.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).