Hlavní navigace

§223 ZP -krácení a 2012

  • (neregistrovaný) 84.242.101.---

    2. 11. 2011 13:57

    Dobrý den, chci se zeptat jestli chápu dobře §223. Zamec má od 10.8.2011 DPN , zřejmě bude nemocen cca do března 2012, to znamená, že do 31.12.2011 mu pokrátím o 1.5dne, tím mu zůstane 11dnů dovolené za 2011. V březnu až ho uschopní, tak bude zřejmě výpověď, to znamená, že neodpracuje 60dnů a dovolená na 2012 nebude? a co s tou dovolenou za 2011? tu mu proplatím při skončení? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 11. 2011 14:03

      Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

      Re: §223 ZP -krácení a 2012
      Pokud dostane v březnu výpověď, bude končit 31.5., takže může ještě vyčerpat dovolenou z roku 2011, získat nárok na 2/12 z roku 2012. Pokud mu zaměstnavatel nenařídí čerpání, tak zbytek se proplatí v poslední výplatě.

    • 2. 11. 2011 14:04

      RenataH (neregistrovaný) 80.188.42.---

      Re: §223 ZP -krácení a 2012
      Krátíte až při zameškaných 100 prac.dnech.
      Pokud bude v březnu výpověď, poběží mu výpovědní lhůta, v níž mu může vzniknout dovolená za odpracované dny. V ní mu také můžete nařídit čerpání dovolené z r.2011. Nevyčerpanou dovolenou mu samozřejmě při skončení PP musíte proplatit.

    • 2. 11. 2011 14:25

      petra** (neregistrovaný) 84.242.101.---

      Re: Moc děkuji.
      >>Dobrý den, chci se zeptat jestli chápu dobře §223.
      >>Zamec má od 10.8.2011 DPN , zřejmě bude nemocen cca
      >>do
      >>března 2012, to znamená, že do 31.12.2011 mu pokrátím
      >>o
      >>1.5dne, tím mu zůstane 11dnů dovolené za 2011. V
      >>březnu až ho uschopní, tak bude zřejmě výpověď, to
      >>znamená,
      >>že neodpracuje 60dnů a dovolená na 2012 nebude? a co
      >>s
      >>tou dovolenou za 2011? tu mu proplatím při skončení?
      >>Děkuji
      >Krátíte až při zameškaných 100 prac.dnech.
      >Pokud bude v březnu výpověď, poběží mu výpovědní
      >lhůta, v níž mu může vzniknout dovolená za odpracované dny.
      >V ní mu také můžete nařídit čerpání dovolené z r.2011.
      >Nevyčerpanou dovolenou mu samozřejmě při skončení PP
      >musíte proplatit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).