Hlavní navigace

Vypoved v docasne neschopnosti

• (neregistrovaný) 90.181.137.---

2. 11. 2011 17:59

Dobry vecer,
    mam dotaz ohledne jednoho maleho problemu. Pracuji v jedne firme od 1.7.2011, ale mela jsem pracovni uraz 4.10.2011 a to bylo jiz po zkusebni dobe, nicmene stale marodim s timto pracovnim urazem. Problem je v tom, ze zamestnavatel mne kontaktoval za ucelem toho, ze se se mnou chce domluvit na vypovedi. Jenze jsem po lekarske prohlidce dnes zjistila ze jsem navic tehotna. Takze pro shrnuti, jsem po zk. dobe, na nemocenske, zamestnavatel mi chce dat vypoved a navic jsem tehotna. Jak se mam v tomto pripade zachovat?
    Pracuji v restauraci a jak je znamo, restaurateri se se zamestanci moc neparou. Mam vubec nejaka prava jako zamestnankyne a tehotna?
    Dekuji mnohokrat za odpovedi.
    Bara

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 11. 2011 18:02

Barca (neregistrovaný) 90.181.137.---

Re: vypoved v docasne neschopnosti
      jeste tedy jedna otazka: mam zamestnavateli oznamit sve tehotenstvi i kdyz jeste nemam oficialne tehotensky prukaz? Lekar mi jej vystavi za 14 dni kdyz bude vse v poradku

• 2. 11. 2011 21:11

atreus

Jaké "domluvit na vypovedi"? Důvody, ze kterých může dát zaměstnavatel výpověď, jsou uvedeny v zákoníku práce.
      Žádnou dohodu nepodepisujte, i kdyby vyhrožoval.
      Výpověď nemůže dát v době prac. neschopnosti, ani v době těhotenství. Pokud by již dal výpověď a pak byste otěhotněla, výpovědní doba skončí až po těhotenství, mateřské dovolené, rodičovské dovolené.

• 2. 11. 2011 22:49

v.e.n.d.y.

Souhlasím, nedejte se, na žádnou dohodu nepřistupujte,jinak přijdete o hodně peněz...Nic nepodepisujte, máte pracovní úraz, budou Vám to doplácet do plné mzdy, dostanete bolestné. Těhotenství bych po dobu nemoci se zaměstnavatelem neřešila.

• 3. 11. 2011 11:25

Barca (neregistrovaný) 90.181.137.---

jde mi spise o to co tedy delat v pripade ze se zamestnavatel bude ohanet zakony a paragrafy. A taky jestli kdyz ukoncim nemocenskou, dostanu vypoved, tak bych mela byt v ochranne lhute kdyz bych tehotenstvi prokazala az cca tyden po nemocenske? Doted nemam prukaz, kdyz bude vse ok tak jej dostanu za dva tydny

• 3. 11. 2011 11:38

Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

Až se začne ohánět paragrafy, tak byste měla být připravená se jimi ohánět taky. Podívejte se do ZP, kdy vám může dát výpověď. Těch případů je málo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).