Hlavní navigace

Daň.doklad nebo zjednodušený daň.doklad

• (neregistrovaný) 90.177.96.---

3. 11. 2011 8:59

Prosím, četla jsem již mnoho názorů a stále nemám jasno - jak se prosím díváte na fakturu - daňový doklad v hotovosti, do 10.000, DPH je na něm počítána zdola (tj. základ a z něho spočítána DPH), netýká se spotřebního zboží - lze na tento doklad pohlížet jako na zjednodušený daňový doklad a v tom případě potom DPH přepočítám shora ? Nebo jak toto řešíte, jde mi o to, že na tomto dokladu chybí např. naše DIČ a prodávající se diví, když požaduji opravu ? Chtěla bych v tom mít již jasno a proto prosím o radu. Po přečtení zákona bych to chápala, že se jedná o zjednoduš. daň. doklad, ale četla jsem i názory, že pokud je vysloveně uvedeno faktura - daňový doklad, jedná se o řádný DD, tak nevím, jak si to vyložit. Doteď jsem vždy požadovala raději doplnění údajů, ale abych nepřidělávala práci zbytečně sobě i prodávajícím :-)

Děkuji a hezký den

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 11. 2011 11:46

RenataK. (neregistrovaný) 46.135.120.---

Re: daň.doklad nebo zjednodušený daň.dok
      Dobrý den, Zákon o DPH mluví o tom, co na dokladu být musí, nepíše o tom co tam být může. Takže dodavatel na zjednodušeném dokladu uvedl rozpis DPH, což určitě může a já bych se vyvarovala přepočítávání DPH - uplatnila bych podle dokladu. Ale jen můj názor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).