Hlavní navigace

Zálohová faktura ověření správnosti

  • (neregistrovaný) 88.102.91.---

    3. 11. 2011 9:44

    Dobrý den,

    chtěla bych ověřit správnost vystavení zálohové faktury při vedení podvojného účetnictví a daňové evidence na přelomu roku 2011/2012. Materiál bude dodán na počátku března 2012.

    Firma s.r.o. vystaví zálohovou fakturu v r.2011 odběrateli OSVČ, který vede daňovou evidenci. OSVČ provede úhradu v tomto roce.

    Chci se zeptat zda myslím správně - s.r.o. musí (je povinna)vystavit řádný dańový doklad s vyčíslením DPH po obdržení zálohy? Doklad nemůže vystavit až po dodání zboží v roce 2012.

    V případě zálohové faktury mezi partnery, kteří vedou daňovou evidenci - vyúčtování stačí až v březnu 2012, žádný doklad může i nemusí být po úhradě zálohy.

    Děkuji jestli myslím správně, kolegyně mě úplně popletla.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 11. 2011 11:38

      RenataK. (neregistrovaný) 46.135.120.---

      Re: Zálohová faktura ověření správnosti
      Myslíte správně, upravuje Zákon o DPH, plátce, který vede účetnictví, je povinnen vystavit DD k přijaté záloze ( § 21, odst.1) do 15 dní od DUZP (§26, odst.1)
      Plátce, který nevede účetnictví, může, ale nemusí vystavit DD k přijaté záloze. (ZDPH, §21, odst.2)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).